Uwielbiane produkty, które powstały przez pomyłkę

Reklama

wt., 02/18/2020 - 15:19 -- Anonim (niezweryfikowany)

Te produkty znamy i jemy niemal codziennie. Powstały przez pomyłkę, a jej twórcy wietrząc katastrofę dostawali bólu głowy. Dziś wszyscy je uwielbiają.

Corn flakes miały być granolą

W 1898 roku bracia Will i John Kellogg chcąc zrobić granolę, przez przypadek zrobili płatki z nasion pszenicy. Will był ciekaw, w jaki sposób powstały płatki i postanowił obrać kukurydzę, a następnie jeszcze raz zrobić płatki metodą, jaką próbował zrobić granolę. I tak powstały corn flakes.

 

Slurpee zamiast soku

Omar Knedlik, właściciel restauracji `Dairy Queen` w Kansas improwizował z drinkami, gdy nagle zepsuło mu się urządzenie do napojów gazowanych. Był środek lata 1950 roku. Omar zdecydował się wstawić wszystkie soki do zamrażarki. Po jakimś czasie soki częściowo zamarzły i w takiej postaci pokochali je klienci restauracji. Do sklepów slurpee trafiło w 1960 roku.

 

Czekoladowe herbatniki

Kucharka Ruth Grives zamierzała zrobić herbatniki na bazie pasty czekoladowej. Ponieważ jej zabrakło, zamiast pasty wykorzystała kawałki czekolady myśląc, że rozpuszczą się w cieście. Stało się jednak inaczej i czekolada stopiła się tylko częściowo, co w konsekwencji dało smaczne herbatniki nazwane później 'chocolate chip cookies'.

 

11-latek zrobił lody na patyku

Frank Epperson z San Francisco zostawił na noc mieszankę wody i cukru w proszku, w której został patyk do mieszania. Gdy przez noc mieszanka zamarzła, chłopak oblizał patyk i tak bardzo mu się to spodobało, że zaczął po sąsiedzku sprzedawać pierwsze lody na patyku.

 

Związek płatków kukurydzianych ze zwierzętami

Pewien producent żywności dla zwierząt postanowił wyczyścić maszynę do produkcji karmy, żeby zwierzęta nie zakrztusiły się twardymi kawałkami. Do maszyny włożono wilgotną kukurydzę, którą ciepło nadmuchało jak popcorn, tyle że bez łusek. Edward Wilson, jeden z pracowników, dodał do tego przyprawy i nazwał powstałe płatki 'Korn Kurls'. W 1939 roku fabryka złożyła wniosek o przyznanie patentu.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Večernji list

Polub Plportal.pl:

Reklama