10 przykazań Karla Lagerfelda

Reklama

wt., 02/26/2019 - 12:13 -- koscielniakk

Karl Lagerfeld odszedł w miniony wtorek, w wieku 86 lat, a jego 10 przykazań dotyczących stylu z pewnością przejdzie teraz do legendy. Zapamiętamy go, jako mistrza kroju, formy i kreatywności. Przez lata pracy w branży modowej posiadł mistrzostwo, którym dzielił się ze światem udzielając porad stylistycznych.

 

Jeszcze długo będzie się o nim pisać, bo jego życie było jak bajka : miał wielki talent, ale na sukces bardzo ciężko pracował. Cechowało go znakomite wyczucie stylu, również tego codziennego.

Oto 10 modowych przykazań mistrza:

  1. Nigdy nie używaj słowa „tani”. Dzisiaj wszystko może wyglądać szykownie nawet w przypadku niedrogich ubrań, które również kupują bogaci. Dzisiaj dobry projekt można znaleźć wszędzie, w każdym przedziale cenowym. Możesz zadać szyku w podkoszulku i dżinsach- wszystko zależy od ciebie!

 

  1. Jeśli chcesz sobie poradzić, a masz tylko przeciętne, skromne ubranie, nie przesadzaj z makijażem i fryzurą! Muszą być stonowane, bo większe wrażenie zrobisz mając na sobie coś drogiego.

 

  1. Nie możesz "podrobić" szyku, ale możesz być szykowny w „podrobionym” futrze!

 

  1. Wymyślaj nowe kombinacje na po podstawie rzeczy, które już masz. Improwizuj. Wykorzystuj swoją kreatywność. Nie dlatego, że musisz, ale dlatego, że chcesz.

  1. Możesz mieć różowe myśli, ale nie różowe rzeczy.

 

  1. Kupuj odzież, która pasuje do twojej budowy ciała, która jest wygodna i dobrze leży. Nie noś rzeczy, co do których masz wątpliwości, bo one mają ci odpowiadać i być zgodne z twoimi oczekiwaniami.

 

  1. Nie wykorzystuj kosztownych rzeczy, jako parawanu dla swojego sumienia i niepewności. Spróbuj poczuć dumę bez względu na cenę tego, co na sobie nosisz.

 

  1. Ubieraj się dla siebie i mężczyzny, którego kochasz. Chcesz zrobić wrażenie na innych kobietach? Zapomnij o tym. To nie najlepszy sposób myślenia.

 

  1. Czerń i biel to najpiękniejsze kolory! Oba wyglądają fantastycznie w duecie na przykład z czerwienią.

 

  1. Spodnie od dresu są oznaką kapitulacji. Nosząc je codziennie musisz sobie zdawać sprawę, że tracisz kontrolę nad swoim życiem.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

24 sata.hr

Polub Plportal.pl:

Reklama