Irlandia wprowadza darmową antykoncepcję dla kobiet

Reklama

czw., 10/28/2021 - 23:48 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia: Pixabay

W Irlandii od sierpnia 2022 roku zostanie wprowadzony program, który zapewnia darmową antykoncepcję wśród kobiet w wieku od 17-25 lat. Rocznie rząd będzie przeznaczał na to od 18-22 milionów euro.

Informuje o tym strona internetowa rządu Irlandii.

Zdecydowali się na to z powodu problemu dostępności do środków antykoncepcyjnych wśród kobiet, a także ze względu na wysoki koszt i edukację w tym zakresie. Problemy te zostały ujawnione w 2019 roku przez Grupę Roboczą ds. dostępu do środków antykoncepcyjnych w Irlandii.

Wprowadzenie tego programu będzie stopniowe, zaczynając od kobiet w wieku od 17-25 lat, dla których większą przeszkodę w zapobieganiu ciąży stanowią koszty na środki antykoncepcyjne.

Według informacji podanej na stronie internetowej rządu, program ma zapewnić: koszt środków antykoncepcyjnych, zakładania lub usuwania różnych rodzajów antykoncepcji o długotrwałym działaniu, podawania zastrzyków antykoncepcyjnych, dodatkowe szkolenia i certyfikacje lekarzy w tym zakresie oraz maksymalnie dwie konsultacje rocznie z lekarzami w celu omówienia form antykoncepcji i umożliwienia uzyskania recepty.

Autor: 
Anastasiia Vasylchenko
Polub Plportal.pl:

Reklama