Chusteczki nawilżające już wkrótce mogą zostać wycofane ze sprzedaży,a wszystko przez złe nawyki

Reklama

śr., 05/16/2018 - 18:43 -- koscielniakk

Chusteczki nawilżające, higieniczne, do demakijażu, do mycia brudnych rąk i innych części ciała, dla dorosłych i niemowląt, mogą już wkrótce zostać "wymyte" z rynku.

Jak donosi BBC, władze brytyjskie planują w ciągu nadchodzących 20 lat zlikwidować odpady z tworzywa sztucznego, w tym „produkty jednorazowego użytku typu chusteczki nawilżające".

Takie chusteczki nie ulegają biodegradacji, dlatego producenci mają dwa wyjścia : albo produkować je z innego materiału, albo wycofać obecne produkty z rynku.

Notoryczni winowajcy zatkanych odpływów

Chusteczki nawilżające są winne zatykania przewodów kanalizacyjnych w 93% wszystkich tego typu problemów.

I to właśnie przekonało władze brytyjskie do rozpoczęcia kampanii mającej na celu informowanie opinii publicznej, że chusteczek nie należy wrzucać do kanalizacji.

-Wraz z producentami i handlowcami pracujemy nad tym, by na opakowaniach wyraźnie było napisane, w jaki sposób ich się pozbywać, powiedział przedstawiciel Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Brytyjski rząd zachęca do wprowadzania nowych rozwiązań umożliwiających produkcję biodegradowalnych chusteczek higienicznych.

Ogólnokrajowa analiza przyczyn zapychania się przewodów kanalizacyjnych potwierdziła, że chusteczki nawilżające są winne 93% wszystkich tego typu problemów, ponieważ uniemożliwiają drenaż kanalizacji. 0,5 % to różne tłuszcze, a pozostałe 6,5 % niedrożności ma związek z produktami typu podpaski higieniczne, waciki bawełniane oraz plastikowa folia. Papier toaletowy to zaledwie kilka promili.

 

 

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat przemysł kosmetyczny produkujący chusteczki nawilżające niebywale się rozwinął, a producenci proponują coraz to nowe ich rodzaje- chusteczki do skóry wrażliwej, dla dzieci, do demakijażu, zamiast dezodorantu, nawet jako filtr przeciwsłoneczny. Większość zrobiona jest z poliesteru i innych materiałów niepoddających się biodegradacji.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

N1/blic.rs

Polub Plportal.pl:

Reklama