Lekarz mówi o pewności stosowania botoksu w tym samym czasie, co szczepionkę przeciwko Covid-19

Reklama

wt., 08/17/2021 - 13:40 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Lekarz mówi o bezpieczeństwie stosowania botoksu i wypełniaczy w tym samym czasie, co szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Czy można stosować botoks i wypełniacze w tym samym czasie, co szczepionkę na koronawirusa? Dr Sarah Tonks twierdzi, że botoks, zabiegi laserowe i peelingi chemiczne są bezpieczne do przyjęcia w tym samym czasie, co szczepionka.

Według wiodącego lekarza medycyny estetycznej dr Sarah Tonks, potencjalne zagrożenia związane z oddziaływaniem na siebie szczepionki z zastrzykami kosmetycznymi, to obecnie gorący temat. Pani doktor podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat w niedawnym filmie na YouTube. Powiedziała na nim: Jednym z najgorętszych tematów ostatnio w medycynie estetycznej jest to, co zrobić z tym małym problemem zwanym Covid. W szczególności, jak powinno się zaplanować swoje zabiegi wokół szczeponki.

Dr Tonks twierdziła, że nie ma "żadnych problemów" z otrzymaniem botoksu, zabiegów laserowych lub peelingów chemicznych wykonywanych w tym samym czasie, w którym otrzymuje się szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Ostrzegła jednak, że szczepionka może wchodzić w interakcje z zastrzykami z wypełniaczy skórnych. Lekarka zasugerowała, że otrzymanie obu zastrzyków w tym samym czasie lub mniej więcej w tym samym czasie może spowodować obrzęk, zaczerwienienie i twarde grudki.

Dr Tonks powiedziała, że planowanie zastrzyków z wypełniaczy skórnych i szczepionki będzie wymagało "trochę zgadywania", dopóki nie pojawi się więcej informacji na temat szczepionki. Oczywiście szczepionki nie są dostępne od tak dawna, więc wszystkie informacje na temat tego, jak zaplanować zabiegi z wypełniaczami skórnymi wokół szczepionki są trochę zgadywane - dodała w filmie.

 

Autor: 
Lauryn Overhultz tłum. Michał Gąska
Polub Plportal.pl:

Reklama