Polskie kosmetyki naturalne

Reklama

sob., 04/18/2020 - 18:28 -- Anonim (niezweryfikowany)

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm produkujących kosmetyki naturalne i wegańskie. Są one popularne wśród polskich i zagranicznych klientów. Celem jest dbałość o zdrowie klientów i środowiska. Najpopularniejsze są m. in. Alba1913, Alkemie, Clochee, Fridge, Hagi, , Iossi, Lush Botanicals, Mokosh, Pat&rRub, Phenome, Resibo, Yope. Szeroka gama kosmetyków zapewnia zdrową kondycję skóry i dobre samopoczucie.

Firma Alba1913 od ponad stu lat produkuje naturalne kosmetyki. Firma czerpie inspiracje z tradycji zielarskiej i fitoterapii (ziołolecznictwo). Celem jest utrzymanie dobrej kondycji i dobrego samopoczucia. Naturalne składniki mają zapewnić zdrowy wygląd, składniki aromaterapeutyczne odpowiednie samopoczucie. Firma opiera się wiedzę medycyny naturalnej i ludowej oraz medycyny chińskiej i zielarstwa.

 

Firma Alkemie łączy doświadczenia zielarzy i botaników oraz najnowsze odkrycia kosmetologii Surowce pochodzą z naturalnych ekologicznych upraw. Skuteczność produktów Alkemie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Produkty są przeznaczone do domowej pielęgnacji, wykorzystywane w Spa i przez profesjonalistów. Nagradzane za innowacyjność i skuteczność działania. Profesjonalny program Femi & Baby Spa był dwukrotnie nagrodzony Spa Prestige Awards.

 

Marka Clochee opiera się o naturalne składniki z certyfikowanych surowców organicznych. Najczęściej są to produkty na bazie roślin: zioła, kwiaty, owoce, oleje roślinne, wyciągi z warzyw, drzew i orzechów. Firma jest ukierunkowana na działania zrównoważonego rozwoju oraz dbałości o środowisko – butelki i opakowania są biodegradowalne. Firma prowadzi Clochee Spa oparte o naturalne produkty marki.

 

Firma Fridge stworzyła kosmetyki oparte o wiedzę i doświadczenie aptekarzy. Wieloletnie badania pozwoliły zbudować unikalne receptury i stworzyć świeże kosmetyki o długim okresie przydatności. Są trzymane w lodówce, aby zachować ich właściwości. Są produkowane na zamówienie, ręcznie napełniane. Produkty są wyłącznie naturalne, pochodzą z upraw ekologicznych. Dostępnych jest ponad 30 produktów do twarzy i ciała.

 

Marka Hagi oferuje kosmetyki wytwarzane ręcznie metodą tradycyjną. Są to produkty oparte o składniki chemiczne i naturalne. Kosmetyki charakteryzują się bezpieczeństwem , są wyjątkowo łagodne. Celem jest dbałość o zdrowie klientów. Są cztery serie kosmetyków: dla skóry delikatnej i wrażliwej, dla alergików, dla osób aktywnych oraz produkty ziołowe i aromaterapeutyczne. W produkcji są wykorzystywane polskie zioła i składniki.

 

Marka Iosii cechuje się etyczną produkcją, unikalnymi i wyselekcjonowanymi składnikami oraz dbałością o naturę. Produkty są wytwarzane na bazie naturalnych, polskich produktów oraz zagranicznych komponentów z Bułgarii, Indii, Australii oraz Afryki. Wiele razy nagradzana m. in. Love Cosmetics Awards 2019, Best Beauty Buys 2018 InStyle oraz Stylowy kosmetyk 2017 - portal Styl.pl.

 

Lush Botanicals to kosmetyki naturalne, bez konserwantów, tworzone ręcznie w Polsce. Produkty oparte są o naturalne składniki tj. ekstrakty z roślin, witamina E oraz olejki eteryczne. Odpowiednie opakowanie ze szkła chroni zawartość i pozwala utrzymać świeżość.

 

Firma Mokosh łączy w sobie tradycję oraz technologie. Poprzez badania laboratoryjne tworzy unikalne kosmetyki, bez szkodliwych substancji. Firma oferuje przyjazne dla środowiska opakowania nadające się do recyklingu. Większość kosmetyków Mokosh to produkty wegańskie z certyfikatem „V” nadawanym przez fundację Viva; wszystkie zostały przebadane dermatologicznie. Stosowane w Spa oraz do domowego użytku. Wiele razy nagradzana: Qltowy kosmetyk 2019, Love Cosmetics Awards 2019 - linia Mokosh icon Wanilia z tymiankiem, stylowy kosmetyk 2019 - Regenerujący krem Malina, stylowy kosmetyk 2019 - Liposomowe serum do twarzy, Prix de Beaute 2019 - Specjalistyczny balsam antycellulitowy Mokosh icon Wanilia z tymiankiem, In Style Best Beauty Buys 2018 - Masło do ciała Mokosh icon Wanilia z tymiankiem, Qltowy Koncept 2018 – Brązujący balsam do ciała i twarzy Pomarańcza z cynamonem, In Style Best Beauty Buys 2017.

 

Marka Phenome opiera gamę swoich produktów o wody roślinne. Cele jest wysoka jakość i dbałość o skuteczność produktu. Ponad 98% składników jest pochodzenia naturalnego. Produkty są ukierunkowane na efektywność, dbałość o wygląd. Wszystkie składniki są organiczne i mają certyfikaty. Proces produkcji jest ekologiczny, z zachowaniem zasad oszczędności zasobów i zrównoważonego rozwoju. Opakowania są wytwarzane z przetworzonych surowców.

 

Firma Resibo została stworzona dla wszystkich osób szukających kosmetyków o właściwościach nawilżających, odżywczych i oczyszczających. Ponad 95% składników produktów tej firmy jest pochodzenia naturalnego, są bogate w zdrowe i aktywne składniki, które zapewniają zdrową i promienną skórę. Produkowane są na bazie olejków, ekstraktów z warzyw, owoców, zbóż i ziół. Opakowane w biodegradowalne pojemniki.

 

Marka Yope oferuje mydła, kremy, balsamy, środki czyszczące, które są łagodne dla skóry. Cechuje się unikalna recepturą, zapachem oraz wyjątkowym design. Firma chce zapewnić środki codziennego użytku charakteryzujące się wysoką jakością oraz łagodnością i przystępna ceną. Wszystkie produkty są oparte o naturalne receptury oraz unikalne kompozycje zapachowe.

 

Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce znacznie się rozwinął w ostatnich latach. Moda na kosmetyki tego rodzaju rozwija się w kraju i za granicą. Następne lata to dalszy rozwój tych firm i gamy produktów. Polskie składniki i komponenty to sposób na zachęcenie klientów w Polsce i zagranicą.

Autor: 
Dorota Smoleńska
Polub Plportal.pl:

Reklama