Przede wszystkim rozświetlenie

Reklama

pon., 08/05/2019 - 14:25 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wakacje to najlepszy czas na makijaż, który sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała świeżo i młodo. Żeby to zrobić nie potrzebujemy pełnej kosmetyczki produktów do makijażu, wystarczy jeden - rozświetlacz. Wiele kobiet boi się postawić na błysk na swoje twarzy w obawie przed tym, że będzie wyglądała źle lub po prostu śmiesznie. Jeśli jesteś w tej grupie kobiet - jesteś w błędzie. Delikatne rozświetlenie sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Ponadto, za sprawą rozświetlacza możemy wykonturować twarz, tak aby wyeksponować te części twarzy, które sprawią, że będziemy wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie. Jak wykonać makijaż rozświetlający? 

Przede wszytskim należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, czyli o jej oczyszczeniu i odpowiednim nawilżeniu. Następnie nakładamy bazę, najlepiej rozświetlającą i wykonujemy makijaż jak zawsze. Kolejnym krokiem jest nałożenie rozświetlacza. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z tym kosmetykiem najlepszy będzie rozświetlacz w kamieniu. Jeśli chodzi o odcień najbezpieczniejszy będzieć kolor „szampański”, który pasuje zarówno do karnacji ciepłej jak i zimnej. Do nakładania rozświetlacza potrzebne są dwa pędze - duży i mały, który pozwoli na precyzyjne nałożenie kosmetyku na poszczególnych partiach twarzy. Główną zasadą makijażu rozświetlającego jest to aby nakładać produkt na najbardziej wysunięte części twarzy. Najbardziej efektowne jest rozświetlenie kości policzkowych. 

W tym celu używamy dużego pędzla. Rozświetlacz nakładamy też na łuk brwiowy (zarówno nad, jak i tuż pod linią brwi), grzbiet nosa oraz wgłębienie nad ustami (tzw. łuk Kupidyna). Aby makijaż wyglądał jeszcze bardziej świeżo, a drobinki rozświetlacza pięknie odbijały się w blasku słońca, twarz możesz spryskać utrwalaczem do makijażu lub mgiełką do twarzy. Tego typu makijaż z pewnością zwróci uwagę.

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Polub Plportal.pl:

Reklama