Gry towarzyskie

Reklama

czw., 07/07/2016 - 11:30 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak ciekawie spędzić czas ze znajomymi? Kino? Pub? A może restauracja? Każdy sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi jest dobry, ale my mamy naprawdę wyjątkowe pomysły na zabawę. Koniecznie wypróbuj je w najbliższe weekendy.

 

SPIS TREŚCI

  1. Karty i planszówki
  2. Pokoje ucieczki
  3. Karaoke
  4. Przebieranki
  5. Ruszaj się przed ekranem

 

Karty i planszówki

Znane od lat, przeżywają swój renesans. W czasach, w których smartfony aż za bardzo przenoszą nas w świat wirtualny, stare dobre gry pozwalają nie tylko na doskonałą zabawę, ale też na poznanie nieodkrytych dotąd cech charakteru naszych znajomych. W tym roku dużą popularnością cieszą się planszówki, które są rzeczywistymi wersjami gier znanych... z Internetu. Możesz założyć farmę, rywalizować w zakładaniu królestwa, prowadzić skomplikowane bitwy. Do tego fenomenu nawiązują „Osadnicy z Catanu”, czyli realna wersja społecznościowej gry taktycznej. Inne przeboje, które warto poznać, to „Kolejka”, „Pan tu nie stał” czy „Carcassone”. Ale znawcy tematu i tak twierdzą, że karciany „Flirt towarzyski”, poczciwe „Monopoly” czy nawet rozgrywana w grupie dobrych przyjaciół partia „Chińczyka” są tym, co zawsze się sprawdzi i rozkręci niejedną imprezę.

 

Pokoje ucieczki

To prawdziwy przebój ostatnich tygodni! Idea jest bardzo ciekawa – w dwie lub więcej osób zamykacie się w tematycznym pokoju, z którego – pracując razem – musicie uciec. To zabawa dla spostrzegawczych, bo często powiązać trzeba ze sobą wiele z pozoru nieistotnych szczegółów, by znaleźć klucz, który da wam wolność. Wśród dostępnych pokojów są podróże w czasie i przestrzeni oraz odniesienia do znanych filmów czy książek, a ich nazwy wywołują dreszczyk emocji. „Szpieg w PRL--u”, „Zaginiony podróżnik”, „Tajemnice Wiktora Fritza”, „Fantazmat” to tylko kilka przykładów. Bardzo często osoby zostawione w pokoju nie wiedzą w ogóle, za co się wziąć, gdyż wygląda on dokładnie tak, jak jedno z pomieszczeń w mieszkaniu. Gdzie wtedy szukać wskazówki? Pod obrusem? Na żyrandolu? A może, jak w powieściach szpiegowskich, za ramą obrazu? Upływający czas (zazwyczaj jest to 60 minut) i pomysłowość grupy sprawią, że będą to pasjonujące chwile.

Musisz uważać, bo wiele pozostawionych wskazówek to zwykłe zmyłki, które mają za zadanie naprowadzić cię na fałszywy trop. Po wyjściu z pokoju nie możesz opowiedzieć znajomym, co robiłaś, bo popsujesz zabawę następnym grupom!

 

Karaoke

Potrzeba naprawdę niewiele. Oczywiście można kupić gotowy, wart kilkaset złotych profesjonalny zestaw, ale na dobrą sprawę wystarczy komputer oraz mikrofon (który możesz nabyć już za 50 złotych). W internecie znajdziesz tysiące znanych wszystkim przebojów z profesjonalnym podkładem muzycznym i tekstem, który w odpowiednim czasie pojawia się na ekranie. Zabawa to znana i uniwersalna – bo łączy gości w różnym wieku. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy nagle jesteś otoczona międzynarodowym towarzystwem. Wtedy okazuje się, że wszyscy tak samo dobrze znacie przeboje Abby, Boney M. lub klasyki z lat osiemdziesiątych. Warto zawczasu pomyśleć o nagrodach i dowcipnym jury, które zawsze będzie na „tak”.

 

Przebieranki

Imperium cię wzywa, stań do walki, nadchodzą „Gwiezdne Wojny” – warto sprawdzić fantazję znajomych, wysyłając zaproszenie na zabawę tematyczną. W tym sezonie nawiązania do sagi są najmodniejsze, ale jeśli nie chcesz obserwować obwarzanków księżniczki Lei, wypróbuj kilka innych sprawdzonych patentów. Dobrze będziesz bawić się na nagłym zjeździe rodziny wezwanej przez groźnego i bezwzględnego Ojca Chrzestnego, idź Vabank na bal do Wielkiego Gatsby’ego podczas party w stylu lat dwudziestych. Dla tych, którzy chcą przywołać nie tak odległy sentyment, zwołaj plenum podczas imprezy w stylu PRL. Czerwone krawaty, portrety wodzów rewolucji, a nade wszystko słone paluszki i woda sodowa będą jak znalazł!

 

Ruszaj się przed ekranem

Granie na konsoli jest już passé. Teraz, wraz ze znajomymi, rozgrywaj prawdziwe zawody tenisowe, mistrzowski konkurs gry w golfa lub próbuj skomplikowanego kroku tanecznego. Niegasnący hit – przystawka move – sprawia, że bez wychodzenia z domu możesz świetnie się bawić, przyjaźnie rywalizować, a przy okazji stracić naprawdę sporo kalorii. Ruchy ciała są dokładnie odwzorowane na ekranie telewizora. Co bardziej wojowniczy zawodnicy mogą dzięki temu spróbować swoich sił w sportach walki – bez kontuzji, bez urazów i krwawych plam stoczyć walkę bokserską, a nawet rywalizować ze sobą w KSW. Sama zaś możesz dostać układ skomplikowanych ćwiczeń jak na siłowni, trenować zumbę lub nauczyć się podstaw samby.

Źródło: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/pomysly-na-spedzenie-czasu-ze-znajomymi/kx41ze

Polub Plportal.pl:

Reklama