Sensacyjna akcja przeciw dyskryminacji: „Lato należy też do grubych kobiet”

Reklama

pt., 07/29/2022 - 11:20 -- MagdalenaL

Rząd premiera Pedro Sáncheza chce zachęcić kobiety do korzystania z plaży bez kompleksów za pomocą letniej kampanii. Zdjęcia promujące całą akcję spotkały się w sieci z dużym zainteresowaniem, nie zabrakło jednak krytyki.

Poprzez kampanię lewicowy rząd premiera Pedro Sáncheza dąży do uwrażliwienia społeczeństwa w czasach kultu ciała w Internecie i upiększania zdjęć za pomocą filtrów. Walczy nie tylko z dyskryminacją, ale również z brakiem wiary w siebie na tle kulturowym i społecznym wśród kobiet i dziewcząt.

„Wszystkie ciała są ważne i mamy prawo cieszyć się życiem, takie, jakie jesteśmy, bez winy, bez wstydu. Lato jest dla wszystkich (kobiet)!”, napisała minister ds. Równego Traktowania, Irene Montero.

Postępowe działania na rzecz kobiet

W sieci pojawiło się wiele słów aprobaty, jak i krytyki. Niektórzy uważali, że wszystkie kobiety w Hiszpanii mogą chodzić na plaże. „Są panowie, którzy mówią, że nam, grubym kobietom, wolno było już wcześniej chodzić na plaże, bez przyzwolenia ministerstwa ds. Równego Traktowania. Oczywiście, że możemy, ale musimy mierzyć się z nienawiścią, ponieważ nasze ciało pokazuje, że nie jest zgodne z normami”, napisała sekretarz ds. Równego Traktowania, Ángela Rodríguez Pam.

Lewicowy rząd Hiszpanii wywołuje sensację za granicą swoimi postępowymi działaniami na rzecz kobiet, które w Europie mają czasami nawet pionierski charakter. Przykładowo Madryt chce w przyszłości uwolnić kobiety od pracy w środowisku, w którym miałyby powody do poważnych skarg względem prawa.

Poza tym nastąpiło zaostrzenie prawa karnego na tle seksualnym oraz powstała kampania przeciw seksistowskiej reklamie zabawek dla dzieci. Panie minister odmawiają również robienia zdjęć grupowych podczas wydarzeń politycznych lub gospodarczych, na których byłyby jedynymi kobietami.

Autor: 
die Welt /Tłumaczenie: Klaudia Tukindorf
Polub Plportal.pl:

Reklama