Co trzeba zrobić, by twój dom został wyremontowany? Katarzyna Dowbor o wymogach do spełnienia

Reklama

wt., 02/23/2021 - 13:30 -- MagdalenaL

Katarzyna Dowbor i jej pomocnicy na planie programu "Nasz nowy dom" / Fot. AKPA

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki, jakoby Katarzyna Dowbor sama wybierała sobie uczestników do swojego programu „Nasz nowy dom”.  Niedawno te pogłoski zostały zdemontowane.

Katarzyna Dowbor od kilku lat prowadzi znany i chętnie oglądany program telewizyjny „Nasz nowy dom”. Jednak to telewizyjne show oprócz fanów ma również sceptyków i krytyków, którzy zarzucali Dowbor wybiórczość w kontekście rodzin występujących w programie.

Jakiś czas temu prezenterka postanowiła zdementować te plotki. Powiedziała, że przy produkcji każdego z odcinków pracuje cały sztab ludzi, którzy m.in. podejmują decyzję w sprawie rodzin, które wystąpią w programie i które rzeczywiście potrzebują natychmiastowej pomocy. Dowbor przyznała na łamach gazeta.pl., że rodzina i ich dom muszą spełniać pewne kryteria, jeśli chcą otrzymać remont. Po pierwsze lokum nie może być ani gminne, ani służbowe, posiadać określony metraż oraz przejść dokładną weryfikację szefa budowy i architekta. Dopiero wtedy dochodzi do podpisania umowy z uczestnikami, w której to istnieje zapis, że mieszkańcy wyremontowanego budynku nie mogą przez pewien czas go sprzedać.

Katarzyna Dowbor wspomina o jeszcze jednym problemie, który uniemożliwia pewnym rodzinom zgłoszenie się do programu.

„Co jest największym problemem w Polsce, jeśli chodzi własność? Nie robimy czegoś takiego jak zalegalizowanie spadku. Bardzo często jest tak, że rodziny mówią nam: "To jest nasz dom, bo dostaliśmy go od babci", ale nie ma na to żadnego dokumentu, żadnego dowodu” – tłumaczyła Dowbor w rozmowie z pomponik.pl.

Prezenterka dodaje, że wówczas ekipa programu nie może przeprowadzić remontu, nawet gdy rodzina bardzo potrzebuje jej pomocy. Pewnie wielu zapyta – dlaczego? Dzieje się tak z obawy przed tym, że kiedy lokum zostanie wyremontowane, może się zgłosić prawowity właściciel nieruchomości, a wtedy rodzina straci dach nad głową. Nie wszystko jednak stracone. Dowbor uspokaja i mówi o prostym sposobie, by wszystko prawnie uregulować.

„Trzeba przeprowadzić sprawę spadkową. Trzeba wiedzieć na pewno, że to jest nasz dom, wypełnić ankietę i czekać, aż się odezwiemy. Dużo jest zgłoszeń, ale staramy się tak wybierać, by te najbardziej potrzebujące rodziny miały remont. Wszystkim nie wyremontujemy, nie da się” – podsumowała prowadząca "Nasz nowy dom".

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama