W jaki sposób olejek z drzewa herbacianego pomaga skórze?

Reklama

pon., 10/19/2020 - 14:12 -- MagdalenaL

Olejek z drzewa herbacianego to olejek eteryczny, który ma wiele zalet dla skóry. Pomoże zwalczyć trądzik, łupież czy przetłuszczanie włosów. Stanowi alternatywę dla konwencjonalnych metod leczenia.

Olejek z drzewa herbacianego można stosować w leczeniu stanów i objawów, które wpływają na skórę, paznokcie i włosy. Może być również stosowany jako dezodorant, środek odstraszający owady lub płyn do płukania ust. Stosowany miejscowo olejek z drzewa herbacianego może leczyć niektóre choroby skóry lub poprawiać ogólny wygląd skóry.

Jakie są jego zalety dla skóry?

Olejek z drzewa herbacianego skutecznie promuje zdrową skórę, łagodząc i lecząc wiele problemów skórnych. Używaj olejku z drzewa herbacianego z kilkoma środkami ostrożności:

  • Nie należy nakładać olejku z drzewa herbacianego bezpośrednio na skórę. Ważne jest, aby rozcieńczyć olej olejem nośnikowym, takim jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub olej migdałowy.
  • Na każdą 1 do 2 kropli olejku z drzewa herbacianego dodaj 12 kropli olejku nośnikowego.
  • Zachowaj również ostrożność podczas stosowania olejku z drzewa herbacianego w okolicach oczu, gdyż może powodować zaczerwienienie i podrażnienie.
  • Przed użyciem olejku z drzewa herbacianego wykonaj test płatkowy, aby upewnić się, że Twoja skóra nie reaguje na olejek z drzewa herbacianego.

Sucha skóra i egzema

Olejek z drzewa herbacianego może pomóc złagodzić suchą skórę, zmniejszając swędzenie i podrażnienia. Ponadto wykazano, że jest skuteczniejszy niż kremy z tlenkiem i maślan hydrokortyzonu w leczeniu egzemy.

Sposób użycia: Wymieszaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z niewielką ilością kremu nawilżającego lub olejku nośnikowego. Nakładaj tę mieszankę na dotknięte obszary co najmniej raz dziennie.

Tłusta cera

Właściwości antyseptyczne olejku z drzewa herbacianego mogą przyczynić się do jego zdolności do zwalczania tłustej skóry.

Sposób użycia: Wymieszaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z tonikiem, balsamem lub filtrem przeciwsłonecznym. Możesz dodać dwie krople olejku z drzewa herbacianego do glinki bentonitowej, aby zrobić maskę.

Swędząca skóra

Właściwości przeciwzapalne olejku z drzewa herbacianego sprawiają, że jest on przydatny w łagodzeniu dyskomfortu swędzącej skóry. Łagodzi skórę, a także może pomóc w leczeniu infekcji powodujących swędzenie skóry.

Sposób użycia: Wymieszaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z balsamem lub olejem nośnikowym i nakładaj go na skórę kilka razy dziennie.

Infekcje, skaleczenia i gojenie się ran

Właściwości antybakteryjne olejku z drzewa herbacianego sprawiają, że jest on skutecznym środkiem leczniczym.

Sposób użycia: Dodaj 1 kroplę olejku z drzewa herbacianego z maścią na rany i nakładaj zgodnie z zaleceniami.

Zabieg na włosy i skórę głowy

Możesz użyć olejku z drzewa herbacianego do leczenia uciążliwego łupieżu oraz dolegliwości związanych z łojotokowym zapaleniem skóry. Stosowanie olejku z drzewa herbacianego na włosach może pomóc im zachować zdrowie i nawilżenie, wspierając optymalny wzrost.

Sposób użycia: na włosy i skórę głowy nałóż mieszankę olejku z drzewa herbacianego i olejku nośnikowego. Pozwól mu pozostać we włosach przez 20 minut.

Trądzik

Olejek z drzewa herbacianego jest popularnym wyborem w leczeniu trądziku ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Uważa się, że łagodzi zaczerwienienia, obrzęki i stany zapalne. Może nawet pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu blizn potrądzikowych, pozostawiając skórę gładką i czystą.

Sposób użycia: Rozcieńczyć 3 krople olejku z drzewa herbacianego w ok. 60 ml oczaru wirginijskiego. Używaj go jako toniku przez cały dzień. Możesz również użyć płynu do mycia twarzy lub kremu nawilżającego.

Rodzaje olejków z drzewa herbacianego

Ponieważ olejek z drzewa herbacianego różni się jakością, ważne jest, aby kupować olej w 100% naturalny, bez żadnych dodatków. Kupuj organiczny olejek z drzewa herbacianego, jeśli to możliwe. Na butelce powinna widnieć łacińska nazwa Melaleuca alternifolia. Poszukaj olejku o stężeniu od 10 do 40% terpinenu, który jest głównym składnikiem antyseptycznym olejku z drzewa herbacianego.

Olejek z drzewa herbacianego powinien zacząć usuwać objawy w ciągu kilku dni od konsekwentnego stosowania. Całkowite wyleczenie niektórych chorób może zająć więcej czasu. Możesz nadal używać olejku z drzewa herbacianego, aby zapobiec dalszym nawrotom.

Sugeruje się, aby osoby zainteresowane stosowaniem olejku z drzewa herbacianego najpierw przeszły test skórny na alergię.

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Polub Plportal.pl:

Reklama