7 rzeczy, których nie powinieneś mieć w sypialni, jeśli chcesz się lepiej wysypiać

Reklama

śr., 09/01/2021 - 00:28 -- MagdalenaL

Sypialnia powinna być miejscem w domu, w którym można się zrelaksować. Ale jest to czasem trudne, kiedy panuje tam bałagan. Jest kilka rzeczy, których powinieneś pozbyć się z sypialni, żeby móc lepiej się wyspać.

1. Poduszki, które straciły swój kształt

Poduszki powinny być miękkie, wypukłe i sprężyste. Ostateczny test, by dowiedzieć się czy jesteś gotowy na nową poduszkę jest niezwykle prosty: złóż ją wpół, jeśli poduszka nie powraca do swojego pierwotnego kształtu, prawdopodobnie nadszedł czas na nową.

2. Bałagan

To dość oczywiste, ale chaotyczny pokój bez ustalonej struktury powoduje gorsze wysypianie się. Luźno rozrzucone papiery, opakowania i okruszki można łatwo i szybko posprzątać, więc niech od teraz sprzątanie luźnego bałaganu stanie się stałym elementem twojej codziennej rutyny.

3. Przeczytane książki

Okej, niektóre książki wyglądają po prostu świetnie, ale czy naprawdę ich potrzebujesz? Do tego istnieje wiele książek, które nie są zbyt przyjazne wnętrzu. Posortuj je na stosy, które możesz pooddawać przyjaciołom, rodzinie czy do antykwariatu.

4. Ubrania, których nie nosisz

Niedomykająca się szafa nie jest zbyt uspokajająca. Podziel ubrania na trzy kategorie: „noszone”, „na szlachetny cel” i „do wyrzucenia”. Jeśli coś w twojej szafie leży tam od trzech miesięcy i jeszcze tego nie nosiłeś, prawdopodobnie ten moment (szybko) nie nadejdzie.

5. Stare urządzenia elektryczne

Stare piloty, twoje telefony komórkowe sprzed dziesięciu lat, przestarzały laptop, niedziałający budzik. Jeśli ich nie używasz, tego rodzaju rzeczy zajmują tylko cenną przestrzeń.

6. Wypełniony kosz na pranie

Nie stawiaj kosza na prawie w sypialnie, ale na przykład w łazience. W ten sposób nie patrzysz ze swojego łóżka na całą górę ubrań, które jeszcze musisz wyprać. To może dać ci poczucie, że masz jeszcze dużo do zrobienia, a w sypialni chcesz się po prostu zrelaksować.

7. Twój telefon komórkowy

Może to być nawet najważniejsze. W końcu jasne, niebieskie światło ekranu znacznie utrudnia umysłowi zaśnięcie. A ponadto telefon naturalnie bardzo szybko rozprasza. To już czas spać? Zostaw więc swój telefon w salonie.

Autor: 
Redakcja Telegraaf Lifestyle / tłum. Maria Stengert
Polub Plportal.pl:

Reklama