Annie Cordy odeszła z powodu choroby w wieku 92 lat

Reklama

wt., 09/08/2020 - 16:09 -- MagdalenaL

Smutne nowiny 4 września – odejście Annie Cordy w jej rezydencji Vallauris w Alpes- Maritimes. Belgijska piosenkarka, wykonawczyni słynnej piosenki „Tata Yoyo”, miała 92 lata. To siostrzenica, która z nią mieszkała, ogłosiła jej odejście, wyjaśniając, że dostała ataku serca tego popołudnia i mimo szybkiego przybycia ratowników, nie można było już jej uratować.

 

Artystka pełna radości

Urodzona w 1928 roku Annie Cordy, zanim została liderką magazynu, rozpoczęła karierę w orkiestrze. To właśnie w słynnym paryskim Lido Léonie Cooreman oficjalnie została Annie Cordy, a jej kariera zaczęła się rozwijać.

Musicale, filmy telewizyjne, filmy, piosenki, teatr… Wtedy Annie Cordy doświadczyła wszystkiego, pozostawiając na swojej drodze dobry humor i uśmiech.

Hołdy oddania

Po wieści o jej śmierci wybitne osobistości złożyły Annie Cordy wiele hołdów. Od Dave'a do Michela Druckera za pośrednictwem premiera Jeana Castexa,
każdy chciał powiedzieć kilka słów o tej świetlistej i bardzo cenionej kobiecie. Między innymi na Twitterze wypowiedziała się Line Renaud: „Annie była moją przyjaciółką na całe życie. Mam tak wiele wspomnień u jej boku. Obie tak się śmiałyśmy! Mój ból jest ogromny. Będę strasznie za Tobą tęsknić, moja Nini”. Słowa oddania dodał też Jean Castex: „Popularna i słoneczna, w mieście, jak i na scenie. Wesoła i hojna, ze swoją publicznością i przyjaciółmi. Taka była Annie Cordy. Wraz z nim znika ścieżka dźwiękowa życia prostego, szczerego i komunikatywnego szczęścia. Dziękuję pani”.

Autor: 
Elise Petter Tłumaczenie: Barbara Orchowska
Źródło: 
Polub Plportal.pl:

Reklama