Keira Knightley mówi, że wszystkie kobiety, które zna, były molestowane seksualnie

Reklama

wt., 06/08/2021 - 22:32 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Knightley sfotografowana na światowej premierze filmu Niepokorna Miss w Londynie w marcu 2020 roku.

Keira Knightley przyznała, że każda kobieta, którą zna, była ofiarą molestowania seksualnego i mężczyzna się przed nią obnażał lub ją dotykał, włączając w to Kinghtley.

W rozmowie z gazetą Harper’s Bazaar, 36-letnia brytyjska aktorka opisała taką sytuację jako „przygnębiającą”.

„Naprawdę, nie znam nikogo, kto nie doświadczyłby w jakiś sposób przestępstwa na tle seksualnym, czy to obnażania, czy bycia dotykaną, lub spotkania jakiegoś mężczyzny mówiącego, że poderżnie ci gardło lub uderzającego cię w twarz, cokolwiek by to nie było, każdy tego doświadczył”, powiedziała Knightley w wywiadzie dla lipcowego wydania magazynu, który trafia do sprzedaży w środę.

Knightley, znana ze swoich ról w filmach Piraci z Karaibów i Duma i Uprzedzenie, powiedziała, że po zabójstwie Sarah Everard poza Londynem w marcu, kiedy kobiety zaczęły mówić głośno o środkach bezpieczeństwa, których używają, gdy wracają same do domu, uświadomiła sobie, że robiła tak samo.

„Kobiety zaczęły wymieniać wszystkie środki ostrożności, których używają podczas samotnych powrotów do domu, aby mieć pewność, że są bezpieczne i pomyślałam wtedy, że robię każdą z tych rzeczy nieświadomie,” wyznała Knightley.

Ankieta przeprowadzona przez UN Women UK pokazała, że ponad 70% kobiet doświadczyło przemocy na tle seksualnym w miejscach publicznych. Według badania opublikowanego w marcu tego roku liczba ta wynosiła aż 97% wśród kobiet w wieku od 18 do 24 lat.

Knightley powiedziała, że podoba jej się pomysł baronowej Jenny Jones, członkini Partii Zielonych z Izby Lordów, aby wprowadzić godzinę policyjną dla mężczyzn. „Mężczyźni byli oburzeni, ale pomyślcie, istnieje godzina policyjna dla kobiet i zawsze istniała”.

Podczas wywiadu, Knightley była napastowana przez „nieznajomego mężczyznę”, który krzyczał do niej: „Wyglądasz bardzo młodo!” i podążał za nią i za dziennikarką Lydią Slater.

Mimo że aktorka wyznała, że nie pracowała od roku, wystąpi w filmie Silent Night, nad którym prace zakończyły się przed pierwszym lockdownem w Wielkiej Brytanii.

W styczniu Knightley oświadczyła, że już nie będzie grać w scenach seksu, które będą reżyserowane przez mężczyzn, podając „męskie spojrzenie” jako powód.

Autor: 
Jeevan Ravindran / tłum. Alicja Haupka
Polub Plportal.pl:

Reklama