Odrzutowiec Taylor Swift wytworzył w tym roku najwięcej dwutlenku węgla spośród celebrytów

Reklama

śr., 08/03/2022 - 14:10 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Odrzutowiec Taylor Swift wytworzył w tym roku najwięcej dwutlenku węgla spośród wszystkich odrzutowców  celebrytów. Jej zespół uważa, że to nie tylko jej wina.

Odrzutowiec Taylor Swift emituje więcej dwutlenku węgla niż jakikolwiek inny samolot należący do znanej osobistości, ale jej zespół twierdzi, że nie powinna brać na siebie całej winy.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Yard, agencję marketingową, wykazało, że odrzutowiec Taylor Swift do tej pory wytworzył 8,293 ton metrycznych dwutlenku węgla w 2022 roku. To ponad 1200 ton metrycznych mniej od odrzutowca Floyda Mayweathera, który znalazł się na drugim miejscu listy.

Do badania wykorzystano dane z konta na Twitterze @CelebJets, które śledzi podróże celebrytów. Konto przedstawiło, że w tym roku odrzutowiec Swift odbył 170 podróży. Jej najkrótszy lot wyniósł 36 minut.

W badaniu stwierdzono, że emisje te są prawie 1200 razy większe od całkowitych rocznych emisji przeciętnego człowieka.

TMZ podaje, że Swift podróżuje odrzutowcem Dassault Falcon 7X z 2009 roku, który zakupiła w 2012 roku.

Zespół piosenkarki stanął w jej obronie w oświadczeniu dla E! News, mówiąc, że odbyte loty nie były w całości jej winą. „Odrzutowiec Taylor jest regularnie pożyczany innym”, powiedział rzecznik Taylor Swift w rozmowie z E! News. „Przypisywanie jej większości lub wszystkich z tych podróży jest bardzo niewłaściwe”.

Do innych gwiazd wytwarzających wysokie emisje należą m.in.: Jay-Z, A-Rod, Blake Shelton oraz Steven Spielberg.

Celebryci zmagają się z ostrą krytyką za ich krótkie prywatne loty w czasie kryzysu klimatycznego. Agencja Ochrony Środowiska podaje, że emisje wytwarzane przez lotnictwo stanowią zaledwie trzy procent emisji gazów cieplarnianych przez Stany Zjednoczone, ale samoloty podczas jednego lotu produkują więcej dwutlenku węgla niż wiele ludzi w ciągu roku. Prywatne odrzutowce wytwarzają więcej dwutlenku węgla na pasażera, ponieważ zazwyczaj podróżuje nim mniej osób.

Dwutlenek węgla, który uwalnia się do atmosfery, jest jednym z głównych czynników obecnego kryzysu klimatycznego. Gaz wywołuje efekt cieplarniany, który zatrzymuje ciepło na ziemi, co zmienia jej wzorce klimatyczne i wywołuje ekstremalne zjawiska pogodowe.

Ostatnio Kylie Jenner została mocno skrytykowana po opublikowaniu na Instagramie czarno-białego zdjęcia ze swoim chłopakiem Travisem Scottem i ich dwoma prywatnymi odrzutowcami.

Drake także został skrytykowany za krótkie i częste loty odrzutowcem. Próbował się bronić, mówiąc, że w odrzutowcu nie było pasażerów.

Autor: 
Hannah Getahun / Tłumaczenie: Aleksandra Stępień
Polub Plportal.pl:

Reklama