Śmierć 23-letniej influencerki w nielicencjonowanej klinice podczas zabiegu

Reklama

wt., 07/20/2021 - 23:55 -- MagdalenaL

Oryginalny tytuł: "Śmierć 23-letniej influencerki w nielicencjonowanej klinice podczas zabiegu przeciwko nadmiernej potliwości"

 

Instagramowa influencerka zmarła w nielicencjonowanej klinice po zabiegu zwalczania pocenia się. Kobieta miała 23 lata.

Według lokalnych raportów, Odalis Santos Mena, zmarła 7 lipca. Z zabiegu korzystała w klinice SkinPiel w meksykańskim mieście Guadalajara.

Prawdopodobnie przeszła zabieg MiraDry, reklamowany jako szybki zabieg, który trwale zmniejsza pocenie się i tym samym minimalizuje nieprzyjemne zapachy.

Jak donosi The Sun, klinika skontaktowała się z Meną, żeby wypromować zabieg. Ta metoda wykorzystuje energię cieplną w celu usunięcia gruczołów potowych. To z kolei łagodzi przykry zapach ciała i zmniejsza ilość włosów pod pachami.

Według New York Post, kobieta zapewniała 147 000 obserwujących, że procedura jest prosta i bezpieczna. Kobieta jednak zmarła po znieczuleniu, ponieważ doszło do zatrzymania akcji serca. Pracownicy SkinPiel nie byli w stanie jej ocalić.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie jej śmierci. Wstępne raporty przypisują ten karygodny błąd anestezjologowi, który nie był wystarczająco przeszkolony. Koronerzy stwierdzili, że jej śmierć była spowodowana znieczuleniem i sterydem, a w szczególności clenbuterolem, kreatyną i oxandrolonem.

W oświadczeniu dla PEOPLE klinika powiedziała, że „nigdy nie było zaniedbania ani niedbalstwa”, a lekarz „natychmiast zaczął robić wszystko, co możliwe z medycznego punktu widzenia”, aby ją uratować.

Zabieg MiraDry został zastosowany już ponad 140 000 razy na całym świecie. Według  kliniki został dopuszczony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Mówi się, że jest to jedyny środek zmniejszający potliwość, który naprawdę działa.

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Polub Plportal.pl:

Reklama