W rezydencji Versace znaleziono 2 martwe osoby

Reklama

wt., 07/20/2021 - 23:47 -- MagdalenaL

Policja na Florydzie wszczęła dochodzenie po tym, jak w pokoju hotelowym słynnej rezydencji Versace znaleziono dwóch martwych mężczyzn.

Rezydencja położona w South Beach, w Miami, znana jest z tego, że 15 lipca 1997 roku, projektant mody Gianni Versace został haniebnie zastrzelony przez bandytę Andrew Cunanana.

W rezydencji, która została przekształcona w luksusowy hotel butikowy The Villa Casa Casuarina, w środę 14 lipca znaleziono dwóch martwych mężczyzn – dzień przed rocznicą strzelaniny Versace.

Policja i straż pożarna w Miami Beach przyjechały na miejsce zdarzenia tuż po godzinie 13:00 czasu lokalnego, po otrzymaniu zgłoszenia, że personel sprzątający odkrył zwłoki dwóch mężczyzn. Po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia, detektywi wszczęli śledztwo.

Rzecznik Departamentu Policji Miami Beach, Ernesto Rodriguez, powiedział magazynowi Insider, że pozostałe pokoje hotelu są otwarte od środowego popołudnia.

Policja nie zidentyfikowała mężczyzn ani nie ujawniła żadnych informacji o tym, jak zginęli, więc nie jest jasne, czy zgony te są w jakikolwiek sposób związane ze śmiercią Versace z 1997 roku.

24 lata temu, projektant wracał do domu z New Café i wspinał się po schodach do swojego domu, gdy seryjny morderca Cunanan oddał strzał w głowę i zabił mężczyznę. Versace miał wtedy 50 lat. Nieco ponad tydzień później, napastnik, podejrzany o zabicie czterech innych mężczyzn, odebrał sobie życie.

Rezydencja została zbudowana w 1930 roku, Versace kupił ją natomiast w 1992 roku. W 2015 roku rozpoczęła działalność jako hotel butikowy.

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Polub Plportal.pl:

Reklama