Akademia NFZ zachęca do aktywności fizycznej

Reklama

ndz., 10/04/2020 - 10:04 -- MagdalenaL

We wtorek 29 września na kanale YouTube Akademia NFZ wystartował nowy program „8 tygodni do zdrowia”. Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował kompletny program o charakterze profilaktyczno—treningowym, aby zachęcić wszystkich do regularnej aktywności fizycznej. W ramach akcji na kanale w każdy wtorek przez osiem tygodni publikowany będzie nowy film realizowany przez ekspertów.

„Chcemy rozruszać Polaków. Zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Pokażemy, jak ćwiczyć bezpiecznie tak, by efekty były satysfakcjonujące. Razem z trenerami, lekarzem, fizjoterapeutą i psychologiem będziemy towarzyszyć chętnym w dwumiesięcznej ścieżce treningowej do lepszego zdrowia Udział może wziąć każdy, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego czy sprawności”-zapowiada NFZ.

            Akcja „8 tygodni do zdrowia” składa się z ośmiu 35-minutowych odcinków o stopniowo wzrastającej intensywności. Wiadomo również, że wszyscy uczestnicy projektu otrzymają zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym wynoszącym od 100 do 170 minut tygodniowo.

Autor: 
Karolina Przewoźniak
Polub Plportal.pl:

Reklama