Dogłębne oczyszczenie. Peeling skóry głowy

Reklama

wt., 06/11/2019 - 22:34 -- koscielniakk

Peeling to popularny zabieg kosmetyczny. Może dotyczyć twarzy, ciała, ale również… skóry głowy. Dlaczego warto sobie na niego pozwolić?

Czynność tą można w łatwy sposób wprowadzić w rutynę pielęgnacyjną włosów. Na rynku dostępne są specyfiki idealnie stworzone do peelingowania skalpu, jednak można przygotować je także w domowym zaciszu. Do wykonania peelingu można użyć chociażby glinki lub soli morskiej. Co jednak daje taki zabieg?

Przede wszystkim peeling dogłębnie oczyszcza skórę głowy. To pomaga oczyścić ją z nadmiaru sebum i nadbudowujących się kosmetyków, których używamy do stylizacji. Inną zaletą oczyszczania jest wcześniejsze usunięcie obumarłych włosów. Chociaż wydawać się może, iż wypadają one nadmiernie, nie jest to prawdą. Włosów tych i tak pozbylibyśmy się, jednak w późniejszym czasie. Kolejną rzeczą, jaką daje nam peeling jest odbicie włosów u nasady. To sprawia, że układają się one lepiej, a fryzura wydaje się bujniejsza.

Peeling dobrze jest wykonywać z kilkunastodniowymi przerwami. Na początek dobrze sprawdzi się odstęp w postaci jednego miesiąca.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Polub Plportal.pl:

Reklama