Lato się zaczyna! Jak dbać o cerę?

Reklama

ndz., 06/16/2019 - 23:30 -- Anonim (niezweryfikowany)

Nasze ciało jest tym, co mamy na zawsze, dlatego też, warto dbać o nie niezależnie od pory roku. Skupmy się jednak na twarzy. Jak pielęgnować cerę latem? Po pierwsze zawsze nakładajmy na twarz krem z wysokim filtrem. Słońce, choć piękne, potrafi być niebezpieczne. Oprócz nieprzyjemnych dolegliwości jakie grożą przez nadmierne narażenie na oddziaływanie promieni UV, słońce może spowodować także przyspieszenie procesu starzenia.

Tego nie chce żadna kobieta, dlatego warto pamiętać o zabezpieczeniu. Lato to czas wielu wyjazdów. Pomimo natłoku rozrywki nie warto pomijać dokładnego demakijażu. Resztki kosmetyków mogą negatywnie wpływać na stan cery, powodując na przykład powstawanie wyprysków ciężkich do wyleczenia. Przy okazji zmywania makijażu, warto jest wykonać peeling. On dodatkowo wpłynie na kondycję cery, usuwając martwy naskórek.

Dobrze jest też zaopatrzyć się w kosmetyki posiadające w składzie kwas hialuronowy. Ma on niezwykle nawilżające właściwości. Łatwo znaleźć go chociażby w tonikach do twarzy, czy kremach. W czasie wakacji nasza skóra – nie tylko na twarzy – potrzebuje nawilżenia bardziej niż kiedykolwiek. Także picie odpowiedniej ilości wody korzystnie wpływa na naszą cerę w końcu nawadnia ją od środka. Warto mieć na uwadze, że w czasie upałów powinniśmy spożywać znacznie większą ilość płynów. Dobrze jest dostosować pielęgnację do swoich indywidualnych potrzeb. Chociaż zbliżają się wakacje, nie bierzmy urlopu od dbania o siebie. Mamy bowiem tylko jedno ciało. 

Autor: 
Izabela Szkatuła
Polub Plportal.pl:

Reklama