Jednodniowa dieta owsiana. Oczyszcza wątrobę i odchudza - nawet kilogram dziennie!

Reklama

śr., 08/21/2019 - 12:31 -- publikator

Schudnąć kilogram w ciągu jednego dnia - czy to w ogóle możliwe? Tak! I możesz to zrobić bez głodzenia się, a na dodatek oczyścić organizm z toksyn. Umożliwi ci to specjalna jednodniowa dieta owsiankowa.

Płatki owsiane uznawane są za jeden z najzdrowszych i najbardziej odżywczych produktów na świecie. Zawierają błonnik, witaminy z grupy B, E, PP. Są doskonałym źródłem minerałów, w tym cynku i magnezu,które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni, wzmacniają pamięć i koncentrację. Są też doskonałym źródłem energii.
Wiadomo, że płatki owsiane sprzyjają odchudzaniu. Białko, które się w nich znajduje, zapewnia długotrwałe uczucie sytości i usprawnia przemianę materii. Podobnie działa zawarty w płatkach błonnik nierozpuszczalny, który jest uważany za najważniejszego sprzymierzeńca prawidłowej wagi.
Spore ilości błonnika w owsie usuwają złogi tłuszczowe z naczyń krwionośnych, co pomaga obniżyć poziom cholesterolu, oczyszczają też jelito grube z resztek pokarmu i w efekcie ułatwiają wypróżnianie. Stosując dietę owsiankową, usuniesz też nadmiar wody z tkanek i oczyścisz wątrobę.
Na czym polega błyskawiczna dieta owsiankowa? Przez cały dzień spożywasz zupę przygotowaną na bazie płatków owsianych i chudego mleka.
Wystarczy w dwóch litrach mleka ugotować ok. siedem łyżek płatków owsianych. Potrawę podziel na pięć - sześć porcji(musi starczyć ci na cały dzień). Pierwszą zjedz rano np. o godzinie ósmej, kolejne spożywaj co dwie - trzy godziny (zupa powinna być ciepła). Do każdej porcji wsyp dodatkowo 2–3 łyżki otrąb owsianych (poczekaj chwilę, aż zmiękną).
W ciągu dnia często sięgaj po wodę lub napary ziołowe, zrezygnuj ze słodzenia kawy czy herbaty.
Stosując się do powyższych wskazówek, w ciągu jednego dnia możesz zrzucić nawet kilogram! Warto pamiętać przy tym, że tego sposobu odżywiania nie powinno się stosować dłużej niż jeden dzień i nie częściej niż raz w tygodniu.
Po konsultacji z lekarzem możesz także wypróbować suplementy diety na odchudzanie. Pamiętaj jednak, że jedynie wspomagają one utratę wagi, nie zastąpią natomiast zmiany diety ani ćwiczeń.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama