Dietetyk ostrzega przed niebezpieczeństwem jakim jest głodówka

Reklama

pon., 01/20/2020 - 14:48 -- Anonim (niezweryfikowany)

Głodówka może spowodować przyrost wagi i problemy z przemianą materii, oświadczyła w wywiadzie dla Agencji miejskich nowości "Moskwa" główny niezależny ekspert-dietetyk stołecznego departamentu zdrowia Antonina Starodubova.

Według lekarza, tę metodę zazwyczaj opisują, jako skuteczne i bezpieczne odchudzanie,a nawet jako panaceum na wszystkie choroby.

Zaznaczyła, że badania na temat głodówki przeprowadzono z udziałem ograniczonej liczby osób, a większość danych otrzymano w wyniku eksperymentów na zwierzętach. Dlatego nie można mówić o korzyściach i konsekwencjach stosowania tej metody.

Jedzenie, jak wyjaśniła dietetyk, dostarcza organizmowi energii i niezbędnych substancji odżywczych. A niezbilansowane i niewłaściwe odżywianie może prowadzić do rozwoju poważnych chorób. "W warunkach głodu w naszym organizmie włączają się mechanizmy, mające na celu adaptację do nowych niekorzystnych warunków, w wyniku czego metabolizm zaczyna zwalniać, odpowiednio, zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na energię pochodzącą z jedzenia" — powiedziała Starodubova.

Wyjaśniła, że w rezultacie jedzenie staje się zbędny, a za tym idzie nabieranie masy ciała rykoszetem.

Aby uniknąć takich efektów, dietetyk zaleca, aby nie przejadać się, ale i nie opuszczać posiłków: należy jeść o tych samych godzinach nie mniej niż trzy razy dziennie, możliwe są dwie małe przekąski. "Na noc, półtorej dwie godziny przed snem można wypić kefir lub inny produkt mleczny" — dodała Starodubova. Dietetyk wzywa, aby odpowiedzialnie podchodzić do żywienia, w szczególności dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży, a także osób starszych i osób cierpiących na przewlekłe choroby.

 

Autor: 
Agnieszka Pańko
Źródło: 

ria.ru

Polub Plportal.pl:

Reklama