Prozdrowotne właściwości wody

Reklama

ndz., 03/29/2020 - 21:44 -- Anonim (niezweryfikowany)

Woda jest potrzebna do oddychania, nawilża wdychane powietrze i chroni ważne dla życia narządy. Nie zawiera kalorii, więc nie jest składnikiem energetycznym, ale umożliwia przemianę pożywienia w energię. Niezwykłe właściwości wody można by mnożyć (poradnik zdrowie).

Woda ma właściwości ochronne i wzmacniające. Jest niezbędna do właściwego funkcjonowania organizmu. Dzienne zapotrzebowanie to 2 litry, przy wysiłku fizycznym więcej. Odwodnienie wywołuje senność, pobudzenie, niepokój oraz osłabienie i wzrost ciśnienia. Przy odwodnieniu 20% można utracić przytomność.

Ludzkie ciało w 70% składa się z wody, dziennie zużywa około 2 litrów. Stanowi ważny składnik diety, bez niej nie da się poprawnie funkcjonować. Woda wypłukuje toksyny, poprawia funkcjonowanie układu trawiennego i oczyszczenia organizmu. Szczególnie ważne dla funkcjonowania nerek i wątroby oraz oczyszczenia krwi i limfy. Woda to ważny budulec ciała, niedobór powoduje dysfunkcje organizmu i znaczne osłabienie, również zagrabienia życia. Spożywanie odpowiedniej ilości wody jest korzystne dla zdrowia, chroni przed wieloma chorobami. Woda wpływa pozytywnie na kondycję skóry oraz opóźnia procesy starzenia. Woda pomaga przy bólach głowy. Często ból głowy jest spowodowany odwodnieniem. Woda dodaje energii oraz odpręża. Wspiera również termoregulację organizmu.

Autor: 
Dorota Smoleńska
Polub Plportal.pl:

Reklama