Sukces jest harmonią!

Reklama

czw., 08/06/2020 - 15:54 -- AleksandraJ

Nie jest trudnym zarabianie pewnej ilości pieniędzy, ale zarabianie ich i jednoczesne zajmowanie się tym, co nam w duszy gra jest o wiele trudniejsze. Trudno jest także być zadowolonym nie tylko z pieniędzy, ale i z pracy, którą wykonujemy. Warto znaleźć pracę, która będzie przynosić nam nie tylko zadowolenie finansowe, ale i moralne.

 

Szczęśliwi są ci, którzy robią to, co im się podoba i otrzymują za to dodatkowo pieniądze. Zaś nieszczęśliwi są ci, którzy pracują, zaciskając zęby i nie porzucają nielubianej pracy.

Nie jest trudne zostanie rodzicem kilku dzieci, ale trudniejsze jest pogodzenie rodziny z innymi aspektami naszego życia i otrzymywanie szczęścia z każdej strony. Traktowanie rodziny nie jak dobrowolne niewolnictwo, ale jako jeden z projektów życiowych, który trzeba budować „z głową”, wkładając w to duszę jest dla nas niczym własny dom.

Szczęśliwymi ludźmi są ci, którzy znaleźli w rodzinie skrzydła, podnoszące ich i wspierające ich w locie życia; skrzydła, które nie są ciężarem u szyi, pociągającym na dno wszelkie życiowe próby. Nieszczęśliwymi są ci, którzy większą wagę przywiązują do wyboru tapet w mieszkaniu zamiast skupić się na realizacji projektu „Rodzina”.

Najszczęśliwsi ludzie to tacy, którzy osiągnęli harmonię - między życiem osobistym i zawodowym, między pensją a realizacją samych siebie, między częścią życia „w pracy” i tą „poza pracą”. Szczęśliwy ten, komu jest dobrze żyć samemu i jednocześnie komfortowo czuje się w grupie bliskich mu osób. Szczęśliwa osoba to taka, która czuje się swobodnie na linii życia: jest świadomie obecna w teraźniejszości, widzi swoje życie w przyszłości, przetwarzając ten widok na konkretne kroki, zaś w przeszłość nie spogląda z bólem, ale ze zrozumieniem doświadczenia, lekcji, możliwości.

Z pewnością właśnie takie osoby można i warto nazwać ludźmi sukcesu dlatego, że sukces nie odnosi się do poziomu ani jakości życia, nie jest to wskaźnik ilościowy a jakościowy. Sukces opiera się na harmonii.

 

Autor: 
tłum. Milena Baran
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama