Madonna wyreżyseruje film przedstawiający historię jej życia

Reklama

czw., 09/17/2020 - 19:42 -- MagdalenaL

Ikona popu Madonna ogłosiła, że ​​wyreżyseruje film o swoim życiu i karierze. Gwiazda jest współautorem filmu razem z Diablo Cody, nagrodzoną Oscarem scenarzystką filmów “Juno” i “Kobieta na skraju dojrzałości”. Scenariusz ma nakreślić jej drogę od Michigan, przez slumsy Nowego Jorku do światowej sławy - za pośrednictwem takich piosenek jak Like A Virgin i Vogue. Gwiazda powiedziała, że ​​film skupi się na muzyce, dodając: „Muzyka dodawała mi energii, a sztuka utrzymywała mnie przy życiu”.

Jak dotąd niezatytułowany projekt będzie trzecim dziełem wyreżyserowanym przez Madonnę, po "Mądrość i Seks"” z 2008 roku i “W.E. Królewski romans” z 2011 roku, który był oparty na romansie króla Edwarda VIII z Wallis Simpson. Ten drugi został zjechany przez krytyków i skończył jako komercyjna klapa, zarabiając zaledwie 2 miliony dolarów przy budżecie 11 milionów dolarów. Jednak rockowe i popowe biografie filmowe zwykle plasują się na szczycie. Ogromnymi sukcesami cieszyły się “Rocketman” Eltona Johna i film o Freddiem Mercurym “Bohemian Rhapsody”, za który Rami Malek zdobył Oscara. Madonnę do tej kategorii wprowadzi Universal Pictures, które wcześniej wzbudziło gniew artystki, zgarniając nieoficjalny scenariusz oparty na jej życiu.

Nie ogłoszono żadnego harmonogramu castingów ani czasu realizacji filmu, ale gwiazda muzyki pop przedstawiła wczesne etapy tworzenia scenariusza na swoim koncie na Instagramie.Podczas Q&A z fanami powiedziała, że ​​film biograficzny będzie o „zmaganiach artystki próbującej przetrwać w męskim świecie”, dodając, że podróż obejmuje szereg emocji: „radosne, smutne, szalone, dobre, złe i brzydkie".Dodała, że ​​fabuła zawrze w sobie jej relację z artystą Jean-Michelem Basquiatem, skutki jej kontrowersyjnego klipu Like A Prayer oraz doświadczenia związane z filmowaniem “Evity”.

 

„Chcę oddać tę niesamowitą podróż, na jaką zabrało mnie życie jako artystkę, muzyka, tancerkę - istotę ludzką próbującą utorować sobie drogę w tym świecie” - powiedziała Madonna w oświadczeniu, potwierdzając swoją rolę reżyserską. „Mój głos i punkt widzenia są kluczowe przy dzieleniu się roller coasterem jakim było moje życie."„Jest tak wiele przemilczanych i inspirujących historii, a kto opowie je lepiej niż ja?”

Autor: 
Mark Savage (tłum. Katarzyna Fudali)
Polub Plportal.pl:

Reklama