Taylor Swift: jej prześladowca został skazany na 30 miesięcy więzienia

Reklama

pt., 09/18/2020 - 15:37 -- MagdalenaL

Od kilku lat Taylor Swift jest ofiarą prześladowcy, który ją szpieguje, śledzi i grozi. Wczoraj sędzia federalny skazał mężczyznę na trzydzieści miesięcy więzienia.

Sędzia federalny z Teksasu wydał wczoraj wyrok. Wieloletni prześladowca piosenkarki Taylor Swift, Teksańczyk Eric Swarbisk, otrzymał 30 miesięcy więzienia. Oskarżony przyznał się nie tylko do nękania, ale także do wysyłania listów z pogróżkami i e-maili do byłej wytwórni gwiazdy pop. Karze pozbawienia wolności towarzyszą trzy lata nadzorowanego zwolnienia.

40 listów i maili

W skardze stwierdzono, że w 2018 roku Eric Swarbrick wysłał łącznie ponad 40 listów i e-maili do Big Machine Label Group. W tych listach poprosił CEO o przedstawienie mu Taylor Swift. Ale z biegiem czasu słowa jego listów stawały się coraz bardziej brutalne i groźne. Pisał w szczególności, że chciał zgwałcić i zabić artystę „kardigana”. Podobno zagroził także, że zabije się przed szefem wytwórni Scottem Borchettą, jeśli nie spotka się z Taylor Swift.

„Mamy tak wielu prześladowców”

Mężczyzna przyjechał nawet do Nashville i próbował wejść do domu artystki, aby jej je przekazać. Podczas kolejnej próby wejścia do domu piosenkarki, w sierpniu ubiegłego roku, został aresztowany. W 2019 roku 30-letnia gwiazda w rozmowie z naszymi amerykańskimi siostrami z ELLE mówiła już wcześniej o swoim strachu przed groźbami, które otrzymała. Powiedziała: „Mój strach przed przemocą trwa nadal w moim życiu osobistym. Zawsze noszę ze sobą bandaże wojskowe na rany postrzałowe lub nożowe. Strony internetowe i tabloidy zdecydowały się opublikować każdy z moich adresów. Po jakimś czasie tak boisz się stalkerów, którzy przychodzą do twojego domu, że zaczynasz przygotowywać się na najgorsze. "

 

Autor: 
Pauline Bosquet (tłum. Barbara Orchowska)
Polub Plportal.pl:

Reklama