Rodzaj pitego trunku a osobowość

Reklama

sob., 09/19/2020 - 17:58 -- MagdalenaL

Wybór konkretnego alkoholu to rzecz gustu, jednak oprócz upodobań smakowych, dzięki rodzajowi wybranego trunku można określić też niektóre cechy osobowości smakosza.

Nie raz słyszeliśmy, że silne kobiety lubią mocne alkohole, z kolei zmysłowe piją wino, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym jakie ma to przełożenie na rzeczywistość? Wybór konkretnego trunku to rzecz gustu, jedni wolą mocne, inni słodkie, a niektórzy gorzkie, bądź ostre, jednak jak się okazuje wybór konkretnego napoju to nie tylko upodobania smakowe, bowiem często ma to przełożenie na specyficzne cechy charakteru tej osoby. Można więc pokusić się nawet o sformułowanie: "Powiedz mi co pijesz, a ja opowiem jaką osobą jesteś".

Wino

Wino kojarzy się z wyniosłością, klasą, zmysłowością, dlatego też jest to trunek wybierany głównie przez kobiety. Koneserami czerwonego wina to często osoby skrywające płomienne emocje pod maską wyniosłości i dystansu, który mija raczej po kilku kieliszkach trunku, odkrywając wnętrze gorącego temperamentu z nutką nieobliczalności i spontaniczności. Z kolei miłośniczki białego wina z reguły są ambitne, pewne siebie, znają swoją wartość i lubią być w centrum uwagi.

Szampan

Bąbelkowy trunek uderza do głowy, a jego koneserzy uwielbiają świętować sukcesy wznosząc toast. Nic więc dziwnego, że panie lubiące szampana to często optymistki, uwielbiające się dobrze bawić, romansować i flirtować. Są to osoby spontaniczne i z reguły każdy wieczór spędzony w ich towarzystwie będzie niezapomniany, jednak potrafią być też ulotne i mogą w pewnym momencie po prostu zapaść się pod ziemię.

Wódka

Wódka to dość mocny i ostry trunek wybierany w większości przez mężczyzn, bowiem niewiele kobiet otwarcie przyznaje się do spożywania tego alkoholu w czystej postaci. Niemniej jednak panie wybierające ten rodzaj napoju charakteryzuje silna osobowość, takie kobiety z reguły twardo stąpają po ziemi, są niezależne i zacięcie bronią swojego zdania.

Drinki

Nieco jednak inaczej wygląda charakterystyka dam lubiących drinki, gdyż w przeciwieństwie do miłośniczek wódki, bowiem kobiety preferujące rozcieńczony rodzaj trunku są zazwyczaj typowymi imprezowiczkami. Ten tym lubi zabawę, nie znosi nudy, jest nieprzewidywalny, a do życia i związków podchodzi w sposób lekki i niezobowiązujący.

Likier

Nieco słodki i aromatyczny alkohol, jakim jest likier cieszy podniebienia jeszcze innej grupy smakoszy. Trunek ten wybierają bowiem kobiety, które są perfekcyjnymi paniami domu. Te damy potrafią gotować jak nikt inny, lubią porządek i cenią sobie ciepło domowego ogniska, o które z resztą bardzo dbają. Miłośniczki likieru są osobami ciepłymi i otwartymi, uwielbiają też słodycze, charakteryzuje je kobiecość, lecz cenią sobie prywatność. Zdecydowanie wolą zacisze domowe, aniżeli huczne imprezy.

Piwo

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych trunków, dostępny w wielu różnorodnych miejscach, piwo pije się zarówno na ognisku, w barze, klubie, podawane jest także na wielu imprezach. Piwoszki są raczej dobrymi kumpelami, charakteryzuje je szczerość. Z pewnością takiej kobiecie można zwierzyć się z problemów, a ona wysłucha i szczerze doradzi.

Tak więc, wybór konkretnego trunku podczas imprezy świadczyć może nie tylko o gustach smakowych, bowiem alkohol, który pijemy zdradza też poniekąd naszą osobowość i skłonności.

 

Autor: 
Natalia Wasiak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama