Johnny Depp, gwiazda Festivalu Saint-Sébastien

Reklama

śr., 09/23/2020 - 08:37 -- MagdalenaL

Mimo kryzysu zdrowotnego kontynuowana była 68. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w Hiszpanii. Amerykańskie gwiazdy porzuciły w tym roku czerwone dywany, JohnnyDepp pojawił się tam w zeszłą sobotę wieczorem.

68. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, znanego również jako Zinemalda, który odbywa się w Hiszpanii, rozpoczęła się w ubiegły piątek i zakończy w sobotę 26 września pokazem najnowszego filmu Fernando Truby- „El olvidoqueseremos”. Wśród nielicznych obecnych aktorów Johnny Depp przybył w ostatnią sobotę około 22:00 do Hotelu Maria Cristina.

A w konkursie film dokumentalny współ- produkowany wraz z Johnny’m Depp’em

Podczas wydarzenia amerykański aktor zaprezentował film dokumentalny, którego był współproducentem, zatytułowany „Crock of Gold: kilka rund z Shane'em Macgowanem”, poświęcony frontmanowi The Pogues Shane'owi MacGowanowi. Ten film wybierany jest w oficjalnym konkursie i będzie ubiegał się o Złotą Muszlę, obok francuskiego filmu „Eté 85” François Ozona. Aktor "Piratów z Karaibów" dał się wciągnąć w grę fotografów zamaskowanych, a następnie zdemaskowanych na plaży w San Sebastián.

W wydarzeniu uczestniczyły również inne osobistości. W zeszły piątek Gina Gershon i hiszpańska aktorka Elena Anaya przyjechali zaprezentować najnowszy romans Woody'ego Allena „Festiwal Rifkina”. Film miał mieć światową premierę podczas ceremonii otwarcia. Wczoraj hiszpańska aktorka Blanca Suarez („Les Demoisellesdu Téléphone”), reprezentująca film „Lato”, pozowała przed fotografami, a także francuska aktorka Laetitia Dosh do filmu „Simple Passion”. W dalszej części tygodnia Matt Dillon przyjedzie również na film dokumentalny, który wyreżyserował o kubańskim piosenkarzu Francisco Fellove. Viggo Mortensen odbędzie również tę podróż, aby odebrać nagrodę Donostia za całokształt twórczości.

Środki ostrożności

Na miejscu będą również wszyscy członkowie jury, któremu przewodniczy włoski reżyser i producent Luca Guadagnino („Mów do mnie po imieniu”). W tym roku tworzą go brytyjski aktor Joe Alwyn, producentka Maria Fernandes Armenteros, meksykański reżyser Michel Franco i projektantka kostiumów Lena Mossum.

 

Aby festiwal mógł się odbyć, organizatorzy podjęli wiele działań ze względu na kontekst zdrowotny. Zmniejszono liczbę kin, a także liczbę filmów, pokazów
i wydarzeń. Kina są dezynfekowane, a noszenie maski jest obowiązkowe. Bilety są sprzedawane online i na zasadzie rozłożenia. Czerwony dywan również odbywa się bez publiczności.

Autor: 
Pauline Bosquet (tłum. Barbara Orchowska)
Polub Plportal.pl:

Reklama