Jak się malować w maseczce?

Reklama

śr., 09/23/2020 - 09:06 -- MagdalenaL

We Francji noszenie maski jest obecnie obowiązkowe. Nie przeszkadza to jednak w odrobinie kokieterii. Postępuj zgodnie z radą naszego eksperta,
aby wyjść z domu zamaskowana i udekorowana z klasą.

 

Noszenie maski jest niezbędnym gestem bariery chroniącej nas przed
Covid-19, ma tendencję do duszenia skóry. W efekcie pory zostają zablokowane
i pojawiają się niedoskonałości (zaskórniki i pryszcze). Aby uniknąć namnażania się bakterii, konieczne jest delikatne nakładanie makijażu, a następnie codzienne usuwanie makijażu, aby oczyścić i ukoić skórę.

Zastosuj lekki krem ​​na dzień

„Aby przygotować skórę do makijażu i ograniczyć zatykanie porów, użyj lekkiego kremu na dzień, który szybko wniknie w skórę” wyjaśnia Olivier Tissot, wizażysta w Embryolisse. „Jeśli czujesz, że w nocy potrzebuje więcej składników odżywczych, zastosuj maskę nawilżającą” - dodaje.

Użyj podkładu w proszku lub korektora

Podkład jest jedną z niezbędnych  podstaw makijażu ujednolicających cerę. Jednak pod maską będzie szczególnie skłonny do plamienia i zatykania porów.
Aby uniknąć tych problemów, konieczne jest dostosowanie makijażu do rodzaju cery. „Zamień podkład na puder lub korektor, który nałożysz drobnymi ruchami na całą twarz. Jego lekka konsystencja pokryje nierówności, a doda przejrzystości i lekkości” - wyjaśnia Olivier Tissot.

Użyj zdrowego pudru świecącego

„Aby rozświetlić i uwydatnić cerę, użyj zdrowego pudru rozświetlającego bez transferu. Nakładaj go małymi dotknięciami na skroniach i czole dużym pędzelkiem” - wyjaśnia profesjonalista. Wraz z powrotem słonecznych dni będzie to idealny akcent, który urozmaici Twoją urodę.

Podkreśl oczy makijażem

Gdy usta są zamaskowane, uwaga w naturalny sposób skupi się na oczach. „Aby zintensyfikować spojrzenie, nałóż cień do powiek w miedzianym odcieniu i kilka warstw tuszu do rzęs” - podkreśla ekspert. Ten prosty, efektowny i szykowny makijaż oczu na pewno zadziała.

Podkreśl brwi

Piękny wygląd to także dobrze zarysowane brwi. „Podkreśl swoje brwi ciemnoszarym pudrem, aby nadać im kształt” radzi Olivier Tissot. Kluczem jest uporządkowany look, który subtelnie zintensyfikuje makijaż oczu.

A co z makijażem ust?

Za maską usta nie wymagają codziennego makijażu. Pamiętaj, aby nawilżać je balsamem do ust, aby chronić je przed tarciem i aby nie wysychały. A jeśli chcesz nałożyć odrobinę szminki pod maskę, daj się poprowadzić swoim przeczuciom.

Podziękowania dla Oliviera Tissota, wizażysty Embryolisse

Autor: 
Ony Dousa (tłum. Barbara Orchowska)
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama