Jak dbać o swoją skórę, gdy nosimy maseczkę?

Reklama

sob., 09/26/2020 - 13:38 -- MagdalenaL

Noszenie maski jest obowiązkowe w zamkniętych i zewnętrznych miejscach publicznych w niektórych większych miastach Francji aby zapobiec dalszemu zakażeniu przez Covid-19. Zaczerwienienia, wypryski, obszary przesuszone. Maska obciąża skórę. Aby uniknąć problemów skórnych
i zachować promienną cerę.

 

W ostatnich miesiącach koronawirus radykalnie zmienił nasz sposób życia.
Aby uniknąć drugiej fali epidemii, we Francji noszenie maski jest obowiązkowe pod karą grzywny w wysokości 135 euro. Jako że ochrona naszego zdrowia na co dzień stała się niezbędna, może to zmienić jakość naszej skóry. Oto jak zachować twarz.

Dlaczego maska ​​sprzyja pojawianiu się pryszczy, zaczerwienień, suchości?

Jak wyjaśnia Colette Haydon, doktor dermofarmacji i twórczyni Lixirskin, maska ​​tworzy ciepły mikroklimat na skórze, zwłaszcza na policzkach i wokół ust. Może to powodować wysypki, takie jak pryszcze lub zaczerwienienie, które w niektórych przypadkach palą i swędzą. Tkanina i gumki również długo ocierają naskórek
i podrażniają go.

Przed założeniem maski dobrze nawilż twarz

Aby Twoja skóra była zdrowa musisz stosować rutynę pielęgnacyjną.
Zamiast nakładać krem nawilżający rano przed wyjściem, Colette Haydon radzi zastosować go przed założeniem maski. Wybierz krem o lekkim wykończeniu, dopasowanym do Twojego rodzaju skóry. Jeśli jest zbyt tłusty, może zatykać pory. Upewnij się również, że zawiera kompleks składników aktywnych, które mają za zadanie izolować i chronić przed zewnętrznymi podrażnieniami.

Jak leczyć pryszcze spowodowane noszeniem maski?

Jeśli uszkodzenie jest już wyrządzone i masz już kilka pryszczy wystających
z czubka nosa, nie panikuj. Wystarczy potraktować je odpowiednimi produktami.
Pomyśl w szczególności o zabiegach na bazie kwasu salicylowego lub azelainowego. Te atuty pozwalają wysychać i niwelować niedoskonałości.

Autor: 
Anouchka Baume (tłum. Barbara Orchowska)
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama