BTS staną się multimilionerami po wejściu wytwórni na giełdę

Reklama

śr., 09/30/2020 - 01:12 -- MagdalenaL

Wszystkich siedmiu członków południowokoreańskiej grupy k-popowej BTS ma zostać multimilionerami, kiedy ich wytwórnia Big Hit Entertainment wejdzie na giełdę w październiku.

 

Rosnący popyt na akcje Big Hit dał jej wycenę rynkową na poziomie 4,1 mld dolarów, jeśli akcje sprzedadzą się w IPO (pierwotnej ofercie publicznej) po górnej cenie z widełek.

Szef Big Hit Entertainment Bang Si-hyuk, który jest właścicielem 43% wytwórni, zostanie miliarderem.

W sierpniu dał on każdemu członkowi BTS 68 385 akcji o łącznej wartości 7,9 miliona dolarów.

Obecnie wyceniany na 105 000-135 000 wonów (89,92- 113,90 dolarów) za akcję, Big Hit spodziewa się zebrać około 819,6 mln USD dzięki sprzedaży 7,13 mln nowych akcji, kiedy będzie notowany na koreańskiej giełdzie KOSPI 15 października.

BTS ustanowił nowy rekord w poniedziałek, kiedy poręczyciele po otwarciu ksiąg zamówień potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby znaleźć inwestorów do objęcia udziałów w firmie, z popytem 1000 razy większym niż dostępne akcje.

Według CNBC zagorzali fani BTS w Korei Południowej mają nadzieję, że kupią przynajmniej jeden udział w wytwórni, aby wesprzeć swoich ulubionych członków.

Jeszcze bardziej uderzające jest to, że jest to największa pierwsza oferta publiczna w Korei Południowej od trzech lat.

To znak, że popularność BTS nie spadła, mimo że grupa została zmuszona do odwołania światowej trasy koncertowej z powodu pandemii koronawirusa i ryzyka, że niektórzy członkowie mogą wkrótce zostać zmuszeni do odbycia dwuletniej obowiązkowej służby wojskowej.

W 2019 roku BTS wygenerowało 97% sprzedaży Big Hit w zeszłym roku i 88% w tym roku.

BTS wielokrotnie biło rekordy w swojej siedmioletniej historii. W sierpniu singiel Dynamite stał się najczęściej oglądanym filmem na YouTube w ciągu 24 godzin, gromadząc 101,1 miliona wyświetleń w dzień.

Muzycy stali się także pierwszymi koreańskimi artystami, którzy znaleźli się na szczycie listy Billboard Hot 100 dzięki temu singlowi, zyskując uznanie prezydenta Korei Południowej Moona Jae-ina, który powiedział, że piszą "nowy rozdział w historii K-popu".

A koncert online, który odbył się w czerwcu, ustanowił kolejny rekord Guinnessa jako najczęściej oglądany koncert muzyczny transmitowany na żywo przez internet, z udziałem 756 000 fanów z ponad 100 krajów.

W skład grupy wchodzą Kim Tae-hyung (znany jako V), Jung Ho-seok (J-Hope), Kim Nam-joon (RM), Kim Seok-jin (Jin), Park Ji-min, Jeon Jung- kook i Min Yoon-gi (Suga).

Wiele ze swojego sukcesu zawdzięczają swojej lojalnej międzynarodowej bazie fanów, znanej jako ARMY, która pomogła uczynić z BTS grupę muzyczną, o której od marca do września tego roku najczęściej tweetowano.

Fani z niecierpliwością czekają na nadchodzące 20 listopada wydanie BE, drugiego albumu BTS w tym roku.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Fudali
Polub Plportal.pl:

Reklama