Chadwick Boseman oddał część swojego wynagrodzenia za film “21 Mostów” Siennie Miller

Reklama

śr., 09/30/2020 - 01:16 -- MagdalenaL

Sienna Miller pochwaliła nieżyjącą już gwiazdę Hollywood, Chadwicka Bosemana, za przekazanie części własnego wynagrodzenia na rzecz jej wynagrodzenia za “21 Mostów”.

 

Para wystąpiła jako detektywi w thrillerze, który został wydany w zeszłym roku.

Miller powiedział Empire: „Wszyscy rozumieją różnice w wynagrodzeniach w Hollywood, ale poprosiłam o kwotę, na którą studio nie chciało się zgodzić.”

Ostatecznie Chadwick przekazał część swojej pensji, abym dostała wynagrodzenie w kwocie, o którą prosiłam.”

Aktorka dodała: „Powiedział, że właśnie na tyle zasłużyłam”.

Grający w “Czarnej Panterze” Boseman, który zmarł na raka w sierpniu tego roku, był także jednym z producentów filmu i to on namawiał Miller do podjęcia roli Frankiego Burnsa.

„Był fanem mojej pracy, co było ekscytujące, ponieważ jego podziw odwzajemniałam dziesięciokrotnie.”

„Więc zwrócił się do mnie, zaproponował mi ten film, a w tamtym czasie naprawdę nie chciałam już pracować. Pracowałam non stop i byłam wyczerpana, ale z drugiej strony chciałam z nim pracować.”

„A ponieważ wahałam się, czy wrócić do pracy, a moja córka zaczynała szkołę i był to dla mnie niezbyt dogodny moment, powiedziałam: „Zrobię to, jeśli otrzymam odpowiednie wynagrodzenie”.

Miller powiedziała, że zachowanie Bosemana była niespotykane w przemyśle filmowym.

„To była najbardziej zdumiewająca rzecz, jakiej doświadczyłam” - powiedziała.

„Takie rzeczy po prostu się nie zdarzają. Powiedział: „Otrzymujesz to, na co zasługujesz i ile jesteś warta”. Trudno sobie wyobrazić innego mężczyznę w tym mieście zachowującego się tak uprzejmie i z szacunkiem.”

„W następstwie tego opowiedziałam tę historię innym moim przyjaciołom aktorom, którzy potem milkli i szli do domu i prawdopodobnie musieli przez chwilę posiedzieć i przemyśleć kilka rzeczy. Ale „Oczywiście, że oddam ci część wynagrodzenia, ponieważ tyle powinnaś otrzymać” nie było na pokaz.”

Miller powiedziała, że na początku nie była pewna, czy opowiedzieć tę historię, ale potem zdecydowała, że to zrobi, „ponieważ myślę, że to dowód na to, jakim był człowiekiem”.

Wywiad ukazał się w specjalnym, pamiątkowym numerze Empire Magazine. Dziennikarz Alex Godfrey, który rozmawiał z Miller, zwrócił na Twitterze uwagę, że „jest to historia, którą szczególnie chciała opowiedzieć”.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Fudali
Polub Plportal.pl:

Reklama