Chcecie osiągać sukcesy we wszystkim? Oto przyzwyczajenia, które musicie nabyć, aby to osiągnąć

Reklama

pt., 10/16/2020 - 16:29 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Chcecie osiągać sukcesy we wszystkim? Oto przyzwyczajenia, które musicie nabyć, aby to wszystko osiągnąć mając 20 lat.

 

Nauka języków obcych, czytanie książek, umacnianie pewności siebie, wyjście z toksycznych relacji, ochrona „starych danych”… Są to wszystkie przydatne nawyki, które musicie nabyć w wieku 20 lat, aby mieć lepszą i bardziej pomyślną przyszłość.

Wielu ludzi swoje 20-letnie lata uważają za najlepszy okres w życiu. To czas, kiedy dopiero uczymy się powoli stawiać cele i uczyć się nawyków na przyszłość. Często mylnie myślimy, że nasze życie rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy bierzemy ślub, mamy dzieci, odnosimy sukcesy w pracy lub otrzymujemy jakąś ciekawą propozycję. Uważamy, że wcześniej nie musimy niczego planować z wyprzedzeniem.

Czy wiedzieliście, że decyzje podejmowane w wieku 20 lat mogą naprawdę zadecydować o tym, jak będzie wyglądało wasze życie za 5, 10 a nawet 20 lat? I tak, definitywnie możecie osiągnąć sukces w każdym wieku, ale po co czekać, skoro możecie zacząć nad tym pracować już dzisiaj?

Postarajcie się zdobyć jak najwięcej wiedzy

W dzisiejszych czasach zdobywanie wiedzy jest niezwykle potrzebne. Żyjemy w zapracowanym społeczeństwie, w którym z powodu technologii nasz świat drastycznie zmienia się z dnia na dzień. Według badania, które kilka lat temu przeprowadziło McKinsey Global Institute, automatyzacja robotów zabierze około 800 milionów miejsc pracy do 2030 roku. Możecie już teraz być świadkami tego procesu, ponieważ niektóre organizacje wykorzystują już nawet automatyczne systemy i roboty zastępujące ludzi.

Dlatego pracujcie nad swoją wiedzą i umiejętnościami, których nie mieliście okazji nauczyć się w szkole lub zajęciach dodatkowych. Wszystkie zdobyte umiejętności pokazują waszą motywację i gotowość do dodatkowego zaangażowania się, co może być ogromnym plusem dla waszych potencjalnych pracodawców i dla was jako przyszłych współpracowników. Praca w trakcie studiów, wolontariatu, uczestnictwa w różnych studenckich związkach i różnych kursów to tylko niektóre sposoby, które mogą wam pomóc pokazać swoją inicjatywę, aktywność i przy tym osiągać określone doświadczenie, które będzie wam przydatne później.

Zacznijcie czytać

Bez względu na to czy zdecydujecie się czytać jeden fragment z gazety każdego dnia czy jedną książkę na miesiąc, zatroszczcie się o przyzwyczajenie do czytania. Czytanie nie tylko jest jednym z najlepszych sposobów zdobywania wiedzy, lecz także jak pokazały badania pozostaniecie później produktywni, mentalnie stymulowani i zmotywowani. Jeśli wasz mózg będzie dalej aktywny i zaangażowany, zapobiegniecie utracie siły. Oprócz tego, czytanie poszerzy wasz słownik i poprawi pamięć.

Inwestujcie w siebie

Dzisiaj coraz więcej ludzi inwestuje i kładzie nacisk na innych, a najmniej myśli o sobie. Istnieje wiele sposobów by zacząć inwestować w siebie, a jednym z najważniejszych i najcenniejszych sposobów jest inwestowanie w wasz osobisty rozwój. Możecie go rozwijać w następujący sposób:

  • Budując pewność siebie
  • Poprawiając swoją kreatywność
  • Chodząc na seminaria i warsztaty
  • Zwracając uwagę na swoje zdrowie
  • Edukując się

Oszczędzajcie jak tylko możecie

Kiedy macie po 20 lat, emerytura może się wam wydawać odległą wizją, a oszczędzanie czymś niepotrzebnym. Mianowicie, zwróćcie uwagę, że im później zaczniesz oszczędzać, tym więcej będziesz musiał wydać później na oszczędności. By się tego ustrzec, zacznijcie oszczędzać już dzisiaj. Może wcale nie jest wam potrzebny ten najnowszy model telefonu lub jakiś drogi samochód… Zamiast tego, raz w miesiącu odkładajcie określoną kwotę pieniędzy. Oprócz tego, że zaoszczędzicie pieniądze, na swój sposób zdobędziecie lepsze nawyki na przyszłość. Z resztą, wydawanie większej ilości pieniędzy niż to, co zarobicie, nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Pozbądźcie się toksycznych stosunków

Nie mamy tutaj na myśli tylko toksycznych związków partnerskich, ale wszystkich toksycznych związków (rodzinnych, przyjacielskich, służbowych), które wywierają na was presję i złe samopoczucie. Wasze dwudziestoletnie lata są idealnym czasem do odkrywania własnych cech i kim się tak naprawdę jest. I dopóki znajdujecie się na drodze samopoznania, możecie rozumieć, że istnieją relacje, które nie są wam potrzebne ani nie są zdrowe. Bądźmy szczerzy, jeśli znajdujecie się w towarzystwie, które nie jest ambitne, wy również nie będziecie ambitni lub to ono będzie was do tego zachęcać.

Zapisujcie swoje cele

W związku z tym, że w wieku dwudziestu kilku lat czujemy się jak na szczycie świata jesteśmy słonni do bagatelizowania mocy zapisywania celów. Przeprowadzone badania pokazują, że to błędny sposób myślenia. Mianowicie, jedne z badań pokazały, że ludzie, którzy regularnie zapisują swoje cele i pragnienia, znacznie częściej je urzeczywistniają niż ci, którzy tego nie robią. Możliwość, że osiągniecie swoje marzenia i sny poprzez ich zapisywanie jest nawet o 42% większa.

 

Autor: 
Dijana Šimunić Tłum.Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama