Na ekrany po 8 latach powróci serial "Dexter" o seryjnym mordercy pracującym dla policji

Reklama

pt., 10/23/2020 - 21:58 -- MagdalenaL

Amerykański kanał telewizyjny „Showtime” nakręci dziewiąty sezon popularnego serialu kryminalnego „Dexter”, który był emitowany od 2006 do 2013 roku. Zdjęcia rozpoczną się w styczniu 2021 roku, a premierę nowego sezonu zaplanowano na wrzesień, jak podaje „The Hollywood Reporter”. Jak dotąd „Showtime” zamówił pierwszy z dziesięciu odcinków.

Seryjnego mordercę Dextera nadal będzie grał Michael C. Hall, a producentem będzie Clyde Phillips, który pracował przez pierwsze cztery sezony. Pod jego kierownictwem serial otrzymał trzy nominacje do nagrody „Emmy” i cztery nagrody „Writers Guild”.

Gary Levine, dyrektor generalny „Showtime” powiedział, że kanał był skłonny powrócić do ponownego uruchomienia „Dextera” tylko wtedy, gdy twórcy serialu byliby w stanie zapewnić „wrażenie nowego serialu”.

Dexter opowiada historię czarującego maniaka, który pracuje jako ekspert od rozprysków krwi w Departamencie Policji Miami i gasi pragnienie morderstwa polując na przestępców. Mimo obfitości okrucieństwa i przemocy cieszył się ogromną popularnością.

Co najmniej kilka prawdziwych morderstw było związanych z popularnością tego serialu: w 2008 roku Kanadyjczyk Mark Twitchell zabił człowieka, próbując odtworzyć fabułę serialu telewizyjnego, natomiast w 2010 roku w sądzie stanął 17-letni Andrew Conley, który został oskarżony o zamordowanie swojego młodszego brata. Później, w trakcie przesłuchań, Andrew napomknął, że jest pod wrażeniem serialu „Dexter”.

Decyzja o wznowieniu serialu może wynikać z negatywnego nastawienia fanów do zakończenia. Jego ostatni odcinek na IMDb ma ocenę tylko 4,6, podczas gdy większość pozostałych odcinków ma ocenę wyższą niż 8. Serial często tworzy listę popularnych programów z najbardziej rozczarowującymi zakończeniami.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama