Meghan Markle szczerze o poronieniu

Reklama

śr., 11/25/2020 - 13:09 -- MagdalenaL

Meghan Markle w maju 2019 roku urodziła pierwszego syna. Jednak wyjawiła, że na początku tego roku straciła drugą ciążę.

Księżna Sussex opowiedziała o tym przeżyciu w artykule zatytułowanym “Straty, którymi się dzielimy”, opublikowanym dzisiaj (25 listopada) w New York Times. Wyjaśniła, że stało się to w domu w Los Angeles, w lipcu.

Powiedziała, że dzień zaczął się zwyczajnie, jak każdy inny. Wstała, nakarmiła psy i posprzątała zabawki i kredki syna Archiego. Spięła włosy w kucyk i wyciągnęła syna z kołyski.

Po zmianie pieluszki Archiego Meghan poczuła ostry skurcz i już wtedy wiedziała, że coś jest nie tak.

Kobieta wspomina:

Usiadłam na podłogę, z synem w ramionach, nucąc kołysankę, żeby nas uspokoić. Radosna melodia mocno kontrastowała z moim przekonaniem, że dzieje się coś złego.

Ściskając moje pierworodne dziecko, wiedziałam, że tracę drugie.

Ona i Harry, książę Sussex, razem udali się do szpitala. Kobieta wspomina widok złamanego serca męża, gdy próbował wesprzeć ją w rozpaczy.

Meghan napisała:

Leżałam na szpitalnym łóżku, trzymając męża za rękę. Poczułam jego wilgotne dłonie i pocałowałam jego kostki, mokre od naszych łez.

Wpatrując się w zimne, białe ściany, moje oczy zaszkliły się. Nie wiedziałam jak mamy się z tym pogodzić.

Księżna zauważyła, że utrata dziecka „oznacza noszenie w sobie smutku niemal nie do zniesienia” i chociaż jest to doświadczenie, przez które przechodzi wielu ludzi, „mówi o nim niewielu”.

Według BBC kontynuowała mówiąc:

W bólu po naszej stracie, mój mąż i ja odkryliśmy, że w sali, w której leżało 100 kobiet, od 10 do 20 z nich poroni. Jednak, pomimo tak powszechnej straty jaką jest utrata nienarodzonego dziecka, rozmowa o tym wciąż pozostaje tematem tabu. W dodatku, zazwyczaj jest przesiąknięta nieuzasadnionym wstydem i tylko utrwala cykl samotnej żałoby.

Niektórzy odważnie dzielili się swoimi historiami; otworzyli się, wiedząc, że kiedy jedna osoba mówi prawdę, daje to nam wszystkim pozwolenie na zrobienie tego samego.

Meghan i Harry przeprowadzili się do Kalifornii z Archiem po tym, jak w styczniu wycofali się ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej.

W Stanach Zjednoczonych zbliża się Święto Dziękczynienia. Meghan przyznała, że „ten rok doprowadził wielu z nas do przełomowych chwil, dlatego powinniśmy wykorzystać ten dzień do zatroszczenia się o innych i zapytania czy wszystko w porządku”.

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała
Polub Plportal.pl:

Reklama