Jay-Z głównym “wizjonerem” nowej firmy konopnej

Reklama

śr., 11/25/2020 - 18:34 -- MagdalenaL

Nowa, duża firma konopna mianowała amerykańskiego rapera i przedsiębiorcę Jay-Z “głównym wizjonerem”.

Marihuana legalna jest w kilku stanach w USA. W Kalifornii, jest teraz dużym biznesem.

Raper ma pokierować strategią marki TPCO i sprawić by promocją tego biznesu zajmowali się inni czołowi artyści i animatorzy.

Zarządzał będzie również inwestycjami w firmy produkujące konopie indyjskie, które należą do osób czarnych i do mniejszości. Inicjatywy będą miały na celu przede wszystkim “naprawianie krzywd” popełnionych, gdy narkotyk był nielegalny.

Zdaniem firmy praca polegać będzie miała na “znaczącej zmianie w systemie wymiaru sprawiedliwości i sprawach karnych” ale też udzielenie pomocy osobom, które skazane zostały za przestępstwa związane z konopiami.

Udziałowcami w TPCO są również takie gwiazdy jak Rihanna czy Meek Mill. Mówi się, że Jay-Z wykorzysta swój “niezrównany wpływ kulturowy” by przyciągnąć inne gwiazdy do załogi.

Akcja zaczyna się miesiąc po tym, jak raper wypuścił nową markę marihuany - Monogram.

“Mimo tego, że nie możemy w pełni odkupić niesprawiedliwości stworzonej przez wojnę z narkotykami to mamy zamiar pomóc w kształtowaniu jasnej i klarownej przyszłości”, mówi Jay-Z w oświadczeniu.

“Stworzone przez nas marki tworzą drogę ku dziedzictwu, które oparte będzie na sprawiedliwości, równości i dostępności, tak by ludzie mogli zaufać. To inwestycja w naszą przyszłość, naszych ludzi i naszą społeczność.”

Subversive Capital Acquisition Corp, której własnością jest TPCO ma coraz większe wpływy w branży. Połączy ona firmy konopne Caliva i Left Coast Ventures. Dochody z tego przedsięwzięcia w przyszłym roku przynieść mogą nawet 334 mln dolarów.

Kalifornia stała na czele podczas wysiłku o złagodzenie przepisów dotyczących marihuany, która zalegalizowana została do użytku rekreacyjnego dla osób powyżej 21 roku życia w 2018 roku.

W Wielkiej Brytanii marihuana pozostaje nielegalnym narkotykiem klasy B, mimo tego że jest przepisywana w wypadku wielu schorzeń.

Grupa posłów w 2019 snuła przypuszczenia, że marihuana zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii w ciągu pięciu do dziesięciu lat.

Autor: 
Tłum. Alicja Jurałowicz
Polub Plportal.pl:

Reklama