Życie w pobliżu bieguna północnego

Reklama

pt., 11/27/2020 - 20:57 -- MagdalenaL

31-letnia Cecilia Blomdal mieszka na wyspie Swaldbard, niedaleko bieguna północnego.

Teraz jest tam bardzo ciemno i to każdego dnia, przez 24 godziny.

Na swoim koncie Tik-Tok Cecilia opowiada o tym, jak wygląda jej życie na wyspie podczas nocy polarnej, a dokładniej o tym, co robi, gdy przez dwa i pół miesiąca nie ma słońca, pisze „Ledbible”.

Cecilia, która zajmuje się fotografią mówi, że nie ma w domu bieżącej wody, a gdy chce wziąć prysznic, musi iść do wioski.

- Noc polarna zaczyna się w listopadzie, kiedy słońce jest pod horyzontem przez 24 godziny na dobę. To oznacza, że dzisiaj nie mamy światła dziennego, a noc polarna potrwa około 2 i pół miesiąca. Bardzo łatwo wtedy stracić rytm dnia, ponieważ nic nie mówi ciału, że jest dzień. Światło bardzo pomaga przy budzeniu się i porannym wstawaniu, mówi organizmowi, kiedy jest dzień. O tej porze roku niezbędne jest dobre jedzenie, ćwiczenia i suplementacja witaminy D.

Cecilia zna ludzi, którzy przez pomyłkę szli do pracy w środku nocy, bo spali przez całe popołudnie, a potem budzili się o 20:00 z myślą, że przespali całą noc…

- Jeśli porozmawiasz z mieszkańcami wioski usłyszysz, że to najlepsza pora roku. Wielu z nas, w tym również ja, znajduje czas na relaks, ponieważ w tych miesiącach życie toczy się wolniej. Jest bardzo spokojnie i cicho, a zorza polarna jest magiczna. Myślę, że każdy powinien przeżyć noc polarną, aby skupić się na ciszy i spokoju, mówi Cecilia.

Ponieważ Tik-Tok i YouTube są bardzo zainteresowane filmami, w których Cecilia przedstawia życie w pobliżu bieguna północnego, dziewczyna często otrzymuje nowe prośby i pozytywne komentarze od osób, które codziennie obserwują jej konto.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

J.A.K./blic.rs

Dział: 
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama