To istotne, aby rodzice angażowali się w zainteresowania swoich dzieci

Reklama

śr., 12/02/2020 - 20:47 -- MagdalenaL

Już istnieje nowa platforma stworzona dla tych, którzy chcą przejść na kolejny level w gamingowym świecie. Platforma By Mates zaprasza na szkolenie z gier, takich jak CS:GO, Fortnite czy League of Legends.
- Jednym z ważniejszych aspektów sukcesu jest zaproszenie rodziców na szkolenie, mówi prezes zarządu Andreas Bengtsson.

Tego lata By Mates zorganizował pierwszy w historii, wielki obóz dla e-sportowców, w którym mogli oni rozwijać swoje umiejętności gamingowe. Obóz znajdował się w sztokholmskim Bosön.

- Byliśmy bardzo zaskoczeni tak ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych e-sportowców. Poczuliśmy, że daliśmy im coś, czego brakuje w gamingowym świecie – entuzjastyczny trening oraz szkolenie. Nasz obóz był miejscem, gdzie mogłeś rozwijać się jako gracz w profesjonalnym i bezpiecznym otoczeniu, mówi Andreas Bengtsson, dyrektor generalny oraz założyciel By Mates.

Dla tych, którzy w coachingowej atmosferze chcą poćwiczyć grając w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends, firma robi następny krok. Mianowicie uruchamia platformę cyfrową, na której będzie można trenować. Poza tym, platforma umożliwi rozwój e-sportowej kariery.

„Ważnym aspektem jest zaproszenie rodziców”

- E-sport musi upodobnić się do tradycyjnego sportu. Co więcej, powinien być on lepiej zorganizowany, aby umożliwić rozwój już na poziomie lokalnym. Jednym z ważnych aspektów sukcesu jest zaproszenie rodziców. Dzisiejsza młodzież angażuje się w mecze CS:GO w takim samym stopniu, jak kiedyś angażowała się w mecze piłki nożnej, mówi Bengtsson.

Po sukcesywnie zakończonym ubieganiu się o dotację, By Mates otrzymało 5 milionów koron szwedzkich (około 2 184 800 złotych), aby stworzyć nową platformę, która będzie dostępna w wersji beta już w październiku. Plan zakłada rozpowszechnienie platformy na skalę międzynarodową, a pomocnikiem w tym działaniu będzie Dania. W międzyczasie zawarte zostały już umowy z federacjami sportowymi z całego świata.

Autor: 
Sebastian Parkkila, Tłum. Marzena Mamuszka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama