ŚNIEŻYCA W HISZPANII. PONAD SETKA OSÓB JEST UWIĘZIONA CENTRUM HANDLOWYM

Reklama

pon., 01/11/2021 - 13:39 -- MagdalenaL

Z powodu śnieżycy ponad 100 osób jest uwięzionych od piątku w centrum handlowym Gran Plaza w mieście Majadahonda we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Ludzie śpią na kartonach - poinformował w niedzielę kanał informacyjny telewizji publicznej TVE.

 

W centrum przebywają głównie pracownicy sklepów i restauracji. Są wśród nich także klienci, w tym dzieci i osoby starsze. Śnieżyca która dotknęła znaczną część Hiszpanii, w tym region madrycki, zablokowała drogi, dlatego ludzie nie mogą wyjść.

- Próbujemy wydostać się stąd od piątkowego wieczora, niektórzy dojechali samochodem do ronda w Majadahonda, ale stamtąd droga już jest nieprzejezdna, całkowicie zasypana śniegiem. Trzeba było wrócić do centrum handlowego - powiedział telewizji publicznej Ivan Alcala jeden z pracowników.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ludzi śpiących na kartonach w znanej sieci handlowej.

Według Alcali osoby, które utknęły w centrum handlowym, pomagają sobie nawzajem w trudnych chwilach.

- Sklepy z odzieżą dały piżamy, bieliznę, kurtki i koce, sklepy z żywnością dały jedzenie, a wczoraj wszyscy jedliśmy w restauracji. To jedyny sposób na przetrwanie - mówi.

- My pracujemy w restauracji, mamy jakieś meble, więc nie śpimy na kartonach, ale inni nie mają tego szczęścia - dodaje.

Opowiadał, że po dwóch dniach koparka wyjechała do centrum handlowego, dotarła jednak tylko do ronda.

- Nie posypano drogi solą, a teraz cała nawierzchnia jest oblodzona. Czekamy, aż władze gminy przyślą pług śnieżny, nie wiemy, kiedy to będzie. Nie możemy się stąd wydostać ani pieszo, ani samochodem - skarży się.

Autor: 
Zuzanna Ożarek
Źródło: 

interia.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama