Dr. Dre wrócił do domu po zgłoszonym leczeniu tętniaka mózgu

Reklama

ndz., 01/17/2021 - 19:35 -- MagdalenaL

LOS ANGELES - Dr Dre wrócił do domu w sobotę po leczeniu w szpitalu w Los Angeles z powodu zgłoszonego tętniaka mózgu.

W sobotę Peter Paterno, adwokat potentanta muzycznego, powiedział, że Dre był w domu, ale nie podał żadnych innych szczegółów w wymianie mailowej. Podobno raper i producent został zwolniony w piątek z oddziału szpitalnego Cedars-Sinai Medical Center.

5 stycznia we wpisie w mediach społecznościowych 55-letni Dre powiedział: "mam się świetnie i otrzymuję doskonałą opiekę od mojego zespołu medycznego". Internetowa gazeta TMZ ogłosiła, że dzień wcześniej cierpiał na tętniaka mózgu i wracał do zdrowia w centrum medycznym.

W piątek aktor i raper Ice T zamieścił, że skontaktował się z Dre na FaceTime i że "właśnie wrócił on do domu. Bezpieczny i dobrze wyglądający."

Urodzony w Compton w południowej Kalifornii jako Andre Young, Dre nagle stał się rozpoznawalny na scenie muzycznej jako współzałożyciel N.W.A., produkując przełomowy debiutancki album grupy z 1988 roku, "Straight Outta Compton".

Tworzył własne przeboje i sprzedawane w milionach albumy, a także tworzył muzykę dla wielu innych, w tym takich jak Tupac, Snoop Dogg, Kendrick Lamar, 50 Cent, Jay-Z i Nas. Osiągnął sukces także poza gatunkiem rapu, produkując popowe hity dla Gwen Stefani i Mary J. Blige.

Dre założył firmę Beats Electronics w 2008 roku razem z Jimmym Iovine, a sześć lat później uruchomili oni abonamentową usługę strumieniowania muzyki online, Beats Music. W 2014 roku firma Apple nabyła oba podmioty w ramach transakcji o wartości 3 miliardów dolarów.

Autor: 
Tłum. Magdalena Nowicka
Polub Plportal.pl:

Reklama