Prada wprowadza anty-uniform podczas w pełni cyfrowego Tygodnia Mody

Reklama

pon., 01/18/2021 - 18:56 -- MagdalenaL

MEDIOLAN - Nie ma korków, nie ma pośpiechu do następnego miejsca, nie ma przednich rzędów - nawet społecznie zdystansowanych. Fashion Week w Mediolanie po raz pierwszy w historii odbywa się w całości na ekranach komputerów i platformach społecznościowych, ponieważ uporczywe nawracanie wirusa roztrzaskało nadzieję nawet na kilka fizycznych pokazów.

Luksus przechodzi wymuszony okres ewolucji w tym nowym porządku świata rotacyjnych lockdownów, gdzie praktycznie nikt nie ma gdzie się podziać. Więc była to głównie zniewolona publiczność, która setkami tysięcy zalała media społecznościowe (i wieloma więcej gdy pokazy były emitowane na żywo), aby zobaczyć mediolańskich projektantów odsłaniających nowe kolekcje odzieży męskiej na przyszłą zimę, które, jeśli szczepionki pozwolą, mogą doświadczyć powrotu zakupów w sklepach stacjonarnych.

W niedzielę w swoim utworzonym cyfrowo pokazie Prada zaprezentowała nowy anty-uniform, który przemawia do naszej nowej intymności w coraz bardziej zacieśnionych kręgach towarzyskich: luksusowe kalesony.

Pierwsza kolekcja odzieży męskiej w ramach współpracy Miuccia Prada-Raf Simons, ogłoszonej prawie rok temu, została odsłonięta na wybiegu, przemierzając przestrzeń, przyodziana w miękkie futro w kolorach fioletowym, błękitnym i szkarłatnym. Szczupli mężczyźni w obcisłych kombinezonach z dzianiny w graficznych, inspirowanych architekturą wzorach przechadzali się rytmicznie w odstępach złączonych w pokaz mody.

Kalesony podkreślały zarówno ludzkie ciało, jak i wolność, podstawowe elementy kolekcji - mówili projektanci w komentarzach. Były one noszone ciasno pod ogromnymi płaszczami i wielkimi swetrami z dekoltem w serek, lub jako warstwa komfortu pod kombinezonem roboczym, gdyby tylko nadarzyłą się okazja.

"Nieczęsto znajdujemy w modzie coś tak elastycznego, o tak wielu aspektach" - powiedziała Prada w rozmowie wideo z międzynarodowymi studentami mody. "Jednym kawałkiem można wyrazić tak wiele rzeczy, pozostawiając wiele możliwości."

Projektanci powiedzieli, że ich wciąż świeża współpraca opiera się na zasadzie: jeśli drugiemu nie spodoba się jakiś pomysł, zostanie on porzucony. Albo inny zostaje przyjęty poprzez kompromis, co stało się w przypadku, gdy Prada zaakceptowała prążki, których od dawna nienawidziła. "To, co uważam za dobre, to możliwość zmiany mojego zdania", powiedziała Prada.

Pokaz, podobnie jak inne, został wyemitowany na wielkim ekranie w samym sercu dzielnicy handlowej Mediolanu. Ale w związku z tym, że w niedzielę miasto i okolice wokół pogrążyły się w kolejnym częściowym lockdownie, pokazy przyciągnęły niewiele uwagi. Energia, której brakowało na ulicach Mediolanu, została wynagrodzona w mediach społecznościowych.

Fendi, Etro i marka wierzchniej odzieży Kway zamierzali zorganizować pokazy z gośćmi, ale musieli ograniczyć się do wybiegów z zamkniętymi drzwiami. Dolce&Gabbana odwołali swoje występy, mówiąc, że obowiązujące ograniczenia nie pozwoliłyby im na stworzenie niezbędnych warunków do pokazów.

W kolekcji Fendi, zaprojektowanej przez Silvię Venturini Fendi, znalazły się pikowane elementy wykonane z myślą o łatwym układaniu warstw, w duchu komfortu i ochrony. Tkaniny w tureckie wzory Etro nabrały swobodnego charakteru, w jedwabistych topach lub workowatych spodniach, w połączeniu z torebkami na długim pasku i czapkami z daszkiem. Płaszcze przeciwdeszczowe Kway, klasyczne płaszcze i parki zyskały uznanie w modzie dzięki jasnym smugom kolorów i zróżnicowanej sylwetce.

Teraz, jak nigdy wcześniej, gdy ludzie przebywają w domu i mają więcej czasu na zastanawianie się nad tym, jak chcą zaprezentować się światu, moda mniej polega na trendach, a bardziej na indywidualności.

"Każdy powinien podążać za sobą", powiedział Prada. "To jest dla mnie kluczowe i fundamentalne. Ubrania są wyrazem twojej idei, twojej osobowości ... Ubrania są na usługi twojego życia, osoby..."

Autor: 
Colleen Barry, Tłum. Magdalena Nowicka
Polub Plportal.pl:

Reklama