Zrób to sam: sposób życia Czarodziejki

Reklama

pt., 01/22/2021 - 17:51 -- MagdalenaL

Czarodziejka Nancy Meigs zachęca do samodzielnego robienia rzeczy przy pomocy dostępnych kursów online

Przy pandemii COVID-19, wiele osób potrzebuje wrócić do korzeni, aby robić rzeczy samodzielnie. To właśnie robi Nancy Meigs, wspomniana Czarodziejka, już od kilku lat.

Mieszkanka Saint-Valere dzieli się swoją wiedzą na temat wypiekania chlebów, wytwarzania serów i mydła oraz fermentacji mleka, wymieniając tylko kilka z nich, poprzez kursy, które oferuje już od 20 lat. Ale od początku pandemii nie mogła zaprosić kursantów do domu. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na jej obszerną wiedzę, zdecydowała się na zaoferowanie większości swoich kursów online.

„Zawsze pasjonowało mnie jedzenie i wyrabianie go samemu, z wykształcenia jestem serowarką”, wyjaśnia od samego początku. Jeśli początkowo wydawało się to marginalne, że robiła chleb, ser czy mydło, to dziś wiele osób chce robić to samo i stać się trochę niezależnym od sklepów. Deficyt niektórych produktów żywnościowych przy pierwszym lockdownie mógł zachęcić ludzi do znalezienia kursów, by stać się samowystarczalnym.

Aż do pandemii, Czarodziejka prowadziła zajęcia w domu, a także wyruszyła w podróż, w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku, aby móc podzielić się swoją wiedzą w całym Quebecu. Ostatni raz zrobiła tak na początku 2020 roku, tuż przed pojawieniem się COVID-19. „Wcześniej postanowiłam na przerwanie tych wyjazdów w ciągu tych trzech burzliwych miesięcy roku, ale chciałam dać dostęp do moich zajęć”, wspomina.

Często proszono ją, by prowadziła swoje zajęcia online, ale nie miała na to czasu. Ale teraz, kiedy jej córka do niej dołączyła, zrobiła to. „Zaczęłyśmy w marcu. Pierwszym, które zrobiłyśmy był ten o cheddarze. Kilku wytwórców, którzy wyrzucali swoje mleko, chciało je jakoś przetwarzać”, wyjaśnia.

I od tego czasu, jeden plan po drugim został zrealizowany, tak, że dzisiaj około 15 kursów jest dostępnych online, a zostało jeszcze wiele do zrobienia. „Zaletą jest to, że kiedy wykupujesz kurs, zostaje on z tobą na całe życie, tak jak notatki z wykładów”, dodaje. Czarodziejka zauważa wzrost popytu na wszystkie swoje kursy online w ostatnich miesiącach. „Można powiedzieć, że jest chęć powrotu do korzeni”, zauważa.

Znalazła sposób, aby nadal dzielić się swoją wiedzą, bez względu na to, gdzie znajdują się ludzie, którzy mogą po prostu kupić kurs, który chcą i obejrzeć go, by stworzyć produkt, który chcą. „Uczę od 20 lat. Wiem jakie ludzie zadają pytania, więc odpowiadam na nie podczas zajęć”.

Adresowane są one do wszystkich i wykorzystuję sprzęt, który posiada większość ludzi. Niektóre półprodukty są trudniejsze do wytworzenia, dlatego Czarodziejka podaje listę dostawców, aby ułatwić poszukiwania. Nie ma więc dobrego powodu, by się na to nie skusić.

Wydajność zależy od każdego produktu. Na przykład, wytwarzanie szlachetnych serów będzie bardzo opłacalne, ale nieco mniej przy twardszych konsystencjach. Ale jest satysfakcja w zrobieniu ich samemu, która jest bezcenna. „I to ma sens, by zrobić sobie coś do zjedzenia. To dbanie o siebie”, mówi. Ale w przypadku niektórych kursów, jak na przykład te o jedzeniu dzikich roślin, nie znalazła jeszcze sposobu, by zrobić ich przez Internet. „To strona smakowa, która jest ważna”, zaznacza. To samo w przypadku kursu o diecie ketogenicznej. Czarodziejka woli na razie udzielać do na Zoomie, aby odpowiadać na pytania uczestników.

Nancy uwielbia gotować i dzielić się swoją wiedzą. To świetny sposób, by zachęcić ludzi do odchodzenia od gotowego jedzenia i przejścia na gotowanie samemu.

Przy tym wszystkim ciągle się uczy i dzieli doświadczeniem. Oczywiście tęskni za obecnością ludzi, jak wszyscy inni, i jak tylko będzie to możliwe (bez maseczek), zamierza ponownie zacząć gościć grupy kursantów w swoim domu. W międzyczasie ma kilka planów dotyczących zajęć online.

Tłumaczyła Katarzyna Osada

Autor: 
ManonToupin
Źródło: 

lanouvelle.net

Polub Plportal.pl:

Reklama