Żegnaj chaosie: ubraniowy detoks - wskazówki dla większego porządku

Reklama

ndz., 02/28/2021 - 16:46 -- MagdalenaL

Szafa na ubrania pęka w szwach, a rano nie ma się w co ubrać. Ten problem wiele kobiet zna aż za dobrze. Najwyższy czas na ubraniowy detoks! A mówiąc konkretniej - radykalne porządki i rozstanie się z nieużywanymi ubraniami. Dzięki naszym wskazówkom porządkowanie szafy będzie dziecinną igraszką. 

Podczas zakupów często źle trafiamy i to, co wygląda na nas świetnie w przymierzalni, w odbiciu domowego lustra okazuje się być nietrafionym wyborem. Nowy zakup trafia w końcu do szafy, tak jak wiele innych przed nim. Rezultatem jest bałagan w szafie, z którym trzeba sobie poradzić. Tylko jak? I jak w końcu zredukować zawartość szafy do najpotrzebniejszych rzeczy? 

Autorka Pia Mester chce dzięki swojemu podręcznemu poradnikowi „Minimalismus trifft Kleiderschrank” („Minimalizm spotyka szafę”) zaradzić tej sytuacji i pomóc w zoptymalizowaniu zawartości szafy do idealnej objętości w cztery tygodnie. Te wskazówki mogą pomóc podczas ubraniowego detoksu - i równocześnie oszczędzić trochę gotówki! 

Porządkowanie szafy - 10 przydatnych wskazówek 

  1. Zadbaj o wystarczającą ilość miejsca w szafie: w tym celu zredukuj ilość sukienek, spodni, swetrów i strojów kąpielowych, albo stwórz więcej przestrzeni do magazynowania. 
  1. Nie trać niczego z oczu: każda sztuka odzieży powinna być widoczna, a ty powinnaś wiedzieć, gdzie co się znajduje. 
  1. Stałe miejsce dla każdej części garderoby: wszystkie ubrania powinny mieć swoje określone miejsce w szafie. Po noszeniu powinny więc być zawsze odkładane w to samo miejsce. Tak unikniesz nienoszonych ubrań! 
  1. System porządkowania dla osób z poczuciem estetyki: posegreguj ubrania kolorami lub długością (np. krótkie po lewej stronie, długie po prawej). 
  1. Posegreguj porami roku: ubrania, których w tym momencie nie nosisz, najlepiej dobrze spakować i odłożyć na górę szafy albo na strych. 
  1. Pilnuj tymczasowych składowisk: czy chodzi o stołek w łazience, czy wieszak na drzwiach od sypialni - uważaj, żeby nie zebrało się za wiele ubrań w jednym miejscu i unikaj dużej ilości małych składowisk. 
  1. One in, one out: dla każdej nowej rzeczy zrób miejsce pozbywając się jednej starej z tej samej kategorii. 
  1. Zapisuj swoje życzenia i poczekaj z zakupem miesiąc: jeśli twoja wymarzona rzecz jest jeszcze dostępna po czterech tygodniach, z pewnością będziesz się nią długo cieszyć. 
  2. Ustal limity: czy chodzi o 15 koszulek czy sztuk bielizny na dwa tygodnie - są takie limity, które umożliwiają ujarzmienie zawartości szafy.  

  1. Porządkuj regularnie: raz w miesiącu, na kwartał albo przy zmianie pory roku przejrzyj dokładnie wnętrze szafy i pożegnaj się z ubraniami, których już nie nosisz.  
Autor: 
myself.de, tłum. Joanna Niemczyk
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama