10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o własności intelektualnej

Reklama

śr., 03/03/2021 - 18:37 -- MagdalenaL

Dzisiaj, w Światowy Dzień Własności Intelektualnej, Tec de Monterrey potwierdza swoją kulturę innowacji i swoje zaangażowanie w ochronę wynalazków i dzieł. 

Światowy Dzień Własności Intelektualnej to data ustanowiona w celu wzmocnienia kultury innowacji oraz ochrony technologii, produktów i pomysłów.W Tec de Monterrey Biuro Transferu Technologii (OTT) jest odpowiedzialne za oferowanie wsparcia i usług niezbędnych do ochrony i komercjalizacji innowacji, które powstają w wyniku przedsiębiorczości i projektów badawczych.

„W tym dniu mamy świetną okazję, aby wzbudzić zainteresowanie i dowiedzieć się więcej na temat własności intelektualnej. Kiedy naukowcy, przedsiębiorcy lub nowatorscy studenci wnoszą szalone pomysły i chcą wiedzieć, jak je chronić, w OTT mogą znaleźć wszystkie specjalistyczne porady ”, komentuje Patricia Mora, dyrektor sieci OTT.Poniżej podajemy 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat własności intelektualnej: 

1. Tec de Monterrey uznaje moralne prawo swoich wynalazców. To uznanie musi być dokonane zgodnie z prawem. 

2. Prawo majątkowe przysługuje osobie fizycznej i / lub prawnej, która sponsoruje, powierza i finansuje wynalazek. 

3. Wynalazek może mieć wcześniejsze publikacje w czasopismach, prezentacjach, konferencjach, YouTube lub innych mediach do 12 miesięcy przed datą zgłoszenia patentowego. 

4. Patenty mają charakter terytorialny i można je wprowadzać do obrotu tylko w kraju, w którym wystąpiono o przyznanie prawa. 

5. Patenty są tymczasowe, ich ważność wynosi 20 lat od daty zgłoszenia i nie są odnawialne. 

6. Patenty muszą spełniać kryteria światowej nowości, poziomu wynalazczości i przemysłowego zastosowania. 

7. Najlepszym sposobem ochrony produktu jest skojarzenie rejestracji znaków towarowych, patentów, wzorów przemysłowych i użytkowych. 

8. Znaki towarowe są ważne przez 10 lat i są odnawialne. 

9. Rejestry własności przemysłowej zapewniają korzyści programowe (awans zawodowy) i korzyści ekonomiczne (dochody z tantiem). 

10. Tec de Monterrey włącza wynalazców do dystrybucji korzyści ekonomicznych, jeśli generowany jest dochód.  

 

Autor: 
Nidya Solis, tłum: Aleksandra Szupke
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama