10 najpopularniejszych ras psów

Reklama

czw., 03/04/2021 - 22:16 -- MagdalenaL

Poniższe rasy psów są najpopularniejsze. Dotyczy to tylko tych rasowych z rodowodem (nie są znane liczby zwierząt nieczystej krwi). Zarząd kynologiczny śledzi te dane. 

 

1. Labrador Retriever 

Nie może być inaczej – Labrador Retriever znajduje się na szczycie tej listy. Ta rasa psów jest od wielu lat niezwykle popularna. To niezbyt zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę charakter psiaka: zwinny, inteligentny, ufny, miły i okazujący miłość całej rodzinie. Labrador Retriever to idealny towarzysz. 

 

2. Owczarek niemiecki 

Owczarek niemiecki okazuje się popularny nie tylko w Holandii, ale i na całym świecie. To pies bardzo ciekawy otoczenia, a zarazem inteligentny. Jest bardzo czujny oraz lojalny, dlatego czasami może być nieco podejrzliwy wobec obcych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby odpowiednio uspołeczniać owczarka niemieckiego od szczeniaka. 

 

3. Golden Retriever 

Golden Retriever, podobnie jak Labrador, jest odpowiednim psem dla rodziny. Niezawodny, inteligentny i przyjazny dla każdego. Kiedyś miały być psami myśliwskimi, gdyż tą rasę niegdyś hodowano by móc upolować zwierzynę płową. Golden Retriever jest nieco cichszy niż inne psy myśliwskie, ale pozostaje to związane z wychowaniem oraz tresurą, jaką otrzymuje ta rasa. 

 

4. Berneński pies pasterski 

Berneński pies pasterski zajmuje 4 miejsce. To potężna rasa z szwajcarskim pochodzeniem. Bardzo inteligentne oraz lojalne psy. Poza tym są czujne, ale interweniują tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ta rasa bywa czasami niezwykle niezależna, co może sprawiać, że berneński pies pasterski wydaje się nieco uparty. 

 

5. Staffordshire Bull Terrier 

Na 5. miejscu jest krótkowłosy, średniej wielkości Staffordshire Bull Terrier. Ta rasa psów została pierwotnie wyhodowana do walk niedźwiedzi i byków. Stworzona przez skrzyżowanie buldoga i teriera. Stafford ma szeroką klatkę piersiową oraz dobrze rozwinięte mięśnie żuchwy, dzięki czemu ta rasa jest niezwykle silna. Dziś jest to niesamowicie towarzyski pies, który dobrze pasuje do rodziny. 

 

6. Rhodesian Ridgeback 

Rhodesian Ridgeback pochodzi z południowej Afryki. To rasa psów również znana jako Rifrug czy Lion Hound. Jest inteligentny, ale czasami trochę złośliwy. Nie oczekuj też, że pies chętnie odda każdą rzuconą piłkę. Ponadto Rhodesian Ridgeback ma wrodzoną niechęć do deszczu. 

 

7. Jamnik 

Nazwa „jamnik” pochodzi od słowa określającego polowanie na borsuki. Ten popęd łowiecki często można zobaczyć w tej rasie. Dlatego dobry trening jest niezwykle ważny, jeśli nie chcesz spędzać godzin na łonie natury czy w jakiś lasach. Jamnik jest inteligentny, żywiołowy oraz idealny jako pies rodzinny. 

 

8. Chihuahua 

Chihuahua to jeden z najmniejszych psów na świecie. Same tak nie myślą, ponieważ są znane z tego, że bywają ostre i zaciekłe w stosunku do innych. Oprócz tego, że to odważne zwierzęta, pozostają bardzo słodkimi oraz wesołymi stworzeniami. Z nimi zawsze jest wesoło! 

 

9. Border Collie 

Ta rasa psów została pierwotnie wyhodowana, by pilnować stad owiec. Border Collie uwielbia pracować oraz jest bardzo inteligentny, dlatego łatwo go wyszkolić. Sam będzie szukał rozrywki, jeśli jego właściciel nic z nim nie będzie robił. Może nawet chodzić za grupami ludzi, gdy się nudzi. 

 

10. Cavalier King Charles Spaniel 

Jedna z najbardziej przyjaznych ras psów. Cavalier King Charles Spaniel to zatem idealny towarzysz, np. rodzin. Jest bardzo wysportowany, czuły oraz wesoły. Jako właściciel nie powinieneś zbyt długo przebywać z dala od domu, ponieważ nie lubi zbyt długo siedzieć samotnie. Wolą wyjść z kimś na spacer lub poleniuchować w towarzystwie. 

 

Autor: 
Onze Hond, tłum: Julia Gortat
Źródło: 

onzehond.nl/rassen/de-10-populairste-hondenrassen-in-nederland

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama