8-latka walcząca z rzadkim zaburzeniem krwi zaskoczona psem

Reklama

pt., 03/05/2021 - 17:01 -- MagdalenaL

Mia Vane dotychczas żyła jak wiele innych 8-latek - chodziła do szkoły i grała w piłkę nożną. Dopóki nie stało się coś nie do pomyślenia. 

Zaraz po uderzeniu pandemii u Mii zdiagnozowano poważną postać choroby zwanej niedokrwistością aplastyczną - rzadką chorobą krwi, która uszkadza szpik kostny, przez co organizm przestaje wytwarzać wystarczającą liczbę nowych krwinek, aby zwalczać infekcje. 

„Po prostu zaczęłam dostawać wiele siniaków jak grałam w piłkę nożną” - powiedziała Mia „Good Morning America”. "I szybko zaczęły się one robić fioletowe i takie tam." 

Z powodu choroby krwi Mia nie może chodzić do szkoły i ryzykować zachorowaniem na COVID-19 . Każdy uraz powoduje wysłanie jej prosto na pogotowie. I chociaż leki kontrolują chorobę, jedyne prawdziwe lekarstwo jest ryzykowne - przeszczep szpiku kostnego. 

Aby pomóc Mii, jej ciotka Blake Brady nominowała 8-latkę do programu 4E Kennels Healing Hearts, w ramach którego potrzebujące rodziny otrzymują psa przewodnika. 

Brady stworzył poruszający film, w którym wskazał powody, dla których Mia zasługuje na psa. 

„To pozwoli jej znowu być dzieckiem” - powiedział Brady. "To ją uwolni." 

Mia, która zawsze chciała mieć własnego psa. Była zaskoczona 10-miesięcznym golden retrieverem o imieniu Dougie. Jeanette Forrey z 4E Kennels Healing Hearts pomogła wyszkolić szczenię. 

„Cóż za niesamowita młoda dziewczynka, która przeciwstawia się przeciwnościom losu, choć raz po raz jest dobijana przez coś, nad czym nie może zapanować” - powiedziała Forrey. „Podarowanie komfortu i towarzystwa, aby pomóc jej przetrwać najgorsze dni i najjaśniejsze chwile, jest niesamowicie ekscytujące”. 

Autor: 
Cathy Becker, tłum: Barbara Redzik
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama