Oto jak wyremontować dom od podstaw (to łatwiejsze niż myślisz).

Reklama

pt., 03/05/2021 - 17:27 -- MagdalenaL

fot: Photographee.eu / Shutterstock 

Wprowadzasz się do nowego domu i zaczynasz od nowa? Zanim zaczniesz dekorować swój nowy dom, upewnij się, że zmieniłeś adres za pomocą USPS. Nie czuj się przytłoczony! Oto sześć nowych wskazówek dotyczących dekorowania domu, gdy zaczynasz od zera. Przekonasz się, że remont nowego domu jest przyjemny - i znacznie łatwiejszy niż myślisz. 

1. Określ swój styl. 

Jeśli potrafisz określić styl, w jakim chcesz zaaranżować wnętrze, jesteś w połowie drogi! Prostą zasadą jest użycie tego samego stylu wewnątrz, co na zewnątrz domu. W przypadku architektonicznego stylu: ciemne, bogate elementy drewniane i wiele odcieni ziemi dobrze się sprawdzają. 

 

Oto cztery najpopularniejsze style dekoracji domu, które należy wziąć pod uwagę: 

Przejściowy 

Styl przejściowy pasuje do większości stylów architektury domu. Wygląd jest hybrydą nowoczesności i tradycyjności - idealny do modernizacji starszych stylów, takich jak kolonialny lub wiktoriański. Przejściowy styl dekoracji obejmuje użycie ciemnego drewna, kamienia, neutralnych kolorów i ziemistych czerwieni, szałwii i oliwkowej zieleni jako akcentów kolorystycznych. Meble są dość opływowe, ale mają więcej ozdób i bardziej zakrzywione, miękkie linie. 

Nowoczesny 

Nowoczesny styl zdobienia jest dobrze dopasowany i charakteryzuje się prostymi liniami. Odcienie drewna dodają delikatności czystym, prostym liniom. Popularne są nowoczesne sofy lub elementy z połowy wieku. Domy na ranczach, domy z epoki Art Deco oraz domy zbudowane w latach pięćdziesiątych i po latach pięćdziesiątych najlepiej współgrają z nowoczesnym wystrojem. 

Współczesny 

Współczesny design to najrzadszy i najbardziej minimalistyczny ze stylów. W każdym pokoju użyto kilka sztuk. Wybór koloru jest zwykle ograniczony do czerni, bieli lub szarości z podstawowymi akcentami kolorystycznymi. Zamiast drewna pojawiają się metale i szkło. Dekorując od podstaw, dobrym pomysłem jest styl nowoczesny, gdy pracujesz na mniejszych przestrzeniach i / lub chcesz podkreślić naturalne cechy domu, takie jak duże, jasne okna lub detale architektoniczne. 

Farmhouse 

Farmhouse jest obecnie bardzo popularny dzięki projektantom takim jak Joanna Gaines. Ten styl dodaje radości i przytulności Twojemu nowemu domowi. Aby udekorować dom od podstaw w stylu farmhouse, najważniejsze są elementy praktyczne, przytulne i zachęcające. Sofy powinny być wyściełane, aby zapewnić wygodę i przykryte. Kolory i elementy akcentujące nawiązują do stylu vintage lub antykwariatu. 

Porada profesjonalisty w zakresie dekoracji nowego domu: określ styl zewnętrzny swojego domu i zrób trochę rozeznania. Czerp inspirację z elementów tego stylu i dodaj własny akcent do wyglądu. 

 

2. Podziel plan dekoracji domu według pomieszczeń 

Najszybszym sposobem, aby przytłoczyć się pustym nowym domem, jest udekorowanie całego domu na raz. Ustal priorytety, które pokoje są dla Ciebie najważniejsze, i przygotuj plan dekoracji, jeden pokój na raz! Może zechcesz zacząć od sypialni, salonu lub pralni. Wybierz maksymalnie dwa lub trzy pokoje i zaplanuj dekorowanie ich pojedynczo. 

Dopasowanie wszystkich pomieszczeń w domu to mit projektowania. Jeśli zdecydujesz, że chcesz przejściową sypialnię, ale nowoczesny salon, zrób to! Twój dom będzie miał znacznie więcej charakteru, gdy będziesz dekorować od zera, jeden pokój na raz. Po prostu pamiętaj, aby dodać do wszystkich pomieszczeń element jednoczący, taki jak określony kolor lub element wystroju w stylu architektonicznym domu. 

Wskazówka dotycząca profesjonalnego dekorowania: Nie wiesz, od których pomieszczeń zacząć? Zastanów się, w jakich pokojach spędzasz najwięcej czasu. Najpierw zechcesz to zrobić. Pokój gościnny możesz zawsze zrobić później - zamknij drzwi pokoju gościnnego i na chwilę o tym zapomnij. 

 

3. Zacznij od największego elementu w pomieszczeniu 

Po rozbiciu planu dekoracji na jeden pokój na raz, podejmij tę samą koncepcję i skup się na znalezieniu najważniejszego elementu w pokoju. 

Największy element w pomieszczeniu jest zwykle najważniejszy i najdroższy. Dlatego ważne jest, aby zacząć od tego jednego elementu. W jadalni zacznij od stołu. Do swojego salonu wybierz najpierw sofę. W sypialni najważniejszym elementem pokoju jest łóżko. 

Wskazówka dotycząca profesjonalnego dekorowania: zainwestujesz najwięcej pieniędzy w największy element w pokoju. Zwykle ma on największe zastosowanie w pomieszczeniu, dlatego ważna jest jakość. Prawdopodobnie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na akcesoriach, kupowaniu używanych stolików nocnych lub znalezieniu niedrogiego stolika do kawy, ale nigdy nie szczędź pieniędzy na swoją sofę! 

 

4. Skorzystaj z pomocy ekspertów 

Wiele sklepów oferuje swoim klientom bezpłatne (lub niedrogie) usługi projektowe. Większość z nich zatrudnia projektantów, którzy pomogą Ci dokonać właściwego wyboru za pierwszym razem. Ich rady mogą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Oto kilka sklepów, które oferują bezpłatne lub niedrogie konsultacje projektowe: 

Wskazówka dotycząca profesjonalnego dekorowania: ta lista nie jest wyczerpująca. Przeszukaj i zapytaj, czy sklep, w którym lubisz robić zakupy, oferuje konsultacje lub usługi projektowe. 

 

5. Farba to twój nowy najlepszy przyjaciel 

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów przekształcenia pustego płótna jest jego malowanie! Pomaluj każdy pokój na wybrany kolor. Teraz nie czas na bezpieczeństwo - wybierz żywy, odważny kolor. Nawet neutralny odcień mokki lub jasnoszary może mieć większy wpływ niż zwykła biel. A najlepsze jest to, że jeśli ci się to nie podoba, zawsze możesz to przemalować. 

Wskazówka dotycząca profesjonalnego dekorowania: Pomaluj ścianę, na którą chcesz zwrócić największą uwagę kolorem, który może być nieco zbyt odważny dla Twojego gustu. Użyj tego odcienia na akcesoriach, takich jak poduszki, wazony lub dywan, aby urozmaicić pokój. 

 

6.Dekoruj warstwowo 

Urządzanie nowego domu to maraton, a nie sprint. Im więcej czasu spędzisz w swoim nowym domu, tym lepiej go poznasz. Możesz mieć nowe pomysły na to, jak chcesz, aby pokój wyglądał i funkcjonował kilka miesięcy później, więc nie spiesz się, aby wszystko zrobić na raz! Koniecznie sprawdź opcje dekoracji i mebli z drugiej ręki, aby zaoszczędzić jeszcze więcej. Oto elementy, którymi będziesz chciał zająć się w czasie: 

  • Kolor akcentujący 
  • Podłogi / dywany 
  • Przechowywanie / organizacja 
  • Oświetlenie 
  • Tekstylia takie jak poduszki i narzuty 
  • Sztuka  
  • Okna 

Teraz, gdy widzisz, jak proste może być dekorowanie nowego domu od podstaw, zdecyduj o swoim stylu, ustal priorytety dla swoich pokoi i zacznij. Twój nowy dom będzie doskonale wyglądał w mgnieniu oka! 

 

Autor: 
Cynthia Bowman, tłum: Barbara Redzik
Polub Plportal.pl:

Reklama