Jak zapobiec puszeniu oraz splątywaniu się włosów podczas deszczu?

Reklama

pon., 03/08/2021 - 20:52 -- MagdalenaL

W ostatnich tygodniach mogliśmy cieszyć się cudownym słońcem, ale powoli pogoda zaczyna się psuć. Według prognoz w nadchodzącym tygodniu można się niestety spodziewać dużych opadów deszczu. Zgodnie z naszymi informacjami, taka pogoda pozostanie z nami przez jakiś czas. Tym samym nadeszła najwyższa pora, aby podzielić się wskazówkami jak sprawić, aby twoja fryzura nadal była piękna – nawet w taką nieprzewidywalną pogodę.

 

W ten sposób zapobiegniesz puszeniu się włosów podczas deszczowych dni

1. Kok lub kucyk

Jeśli właśnie spędziłeś godziny przed lustrem, aby dopracować fryzurę, to niezwykle irytujące, gdy na swojej drodze napotykasz deszcz i po chwili twoje włosy zaczynają się puszyć. Jeśli pada, warto związać je w ciasny kok lub kucyk – również wszystkie luźno opadające kosmyki. W ten sposób prawie nie dajesz możliwości swoim włosom na kręcenie się lub puszenie.

2. Czapka bądź kapelusz

Mała uwaga: jeśli oprócz ulewnego deszczu pojawił się silny wiatr, noszenie kapelusza może nie być najrozsądniejszym pomysłem. Jeśli nie jest jednak wietrznie, bardzo przydatna okazuje się czapka lub inne nakrycie głowy. W ten sposób możesz ochronić włosy.

3. Użyj produktu do włosów przeciw puszeniu się

Deszcz często powoduje puszenie się włosów i oczywiście tego nie chcemy. Jeśli zbliża się zła pogoda, warto zastosować różne produkty, które zapobiegają, np. plątaniu się kosmyków. Przykładem może się być olejek lub serum. Również bardzo poręczny okazuje się spray z soli morskiej. Zwykle używa się tego przy wyjściach na plażę. Sól zawarta w tym sprayu sprawia, że włosy stają się nieco sztywniejsze i pozostają na swoim miejscu. To pomaga już przy niewielkich deszczach.

4. Wetlook

Miło chociaż raz wypróbować wetlook. Jeśli twoje włosy są tłuste, ta fryzura jest naprawdę zalecana. Wszystko czego potrzebujesz to żel lub wosk. Dokładnie rozczesz włosy i nałóż produkty. Nawet jeśli pada, fryzura będzie wyglądać świetnie oraz stylowo.

5. Odpowiednia szczotka

Jeśli twoje włosy zmoczą się i zaczną się puszyć, najlepiej zostaw je w spokoju do naturalnego wyschnięcia. Następnie rozczesz je drewnianą szczotką. Plastikowa wersja może szybciej oraz łatwiej spowodować elektryzowanie i puszenie się włosów, czego z pewnością nie chcemy.

6. Stylowy parasol

Co jest najlepszym rozwiązaniem, gdy pada? Parasol! Nie tylko utrzymuje suche włosy oraz odpowiednią fryzurę, ale także twoje ubrania pozostają w dobrym stanie. A kiedy już znajdziesz swoją wymarzoną, stylową parasolkę, tylko czekasz na to, aż znowu zacznie padać deszcz!

Tłumaczyła Julia Gortat

Autor: 
Valerie Draijer
Źródło: 

cosmopolitan.com

Polub Plportal.pl:

Reklama