Wskazówki, jak uzyskać lepszą strukturę i objętość włosów

Reklama

pon., 03/08/2021 - 20:56 -- MagdalenaL

Czy jesteś obdarzony włosami, które naturalnie same się układają? Masz szczęście! Jeśli masz proste włosy, nadanie im objętości to już historia. Korzystasz z lokówki, prostownicy czy grzebienia, ale wystarczy chwila i one znowu są proste tak jak przedtem. Oznacza to, że czasami spędzamy godziny z suszarkami, suchymi szamponami, lokówkami, pudrami nadającymi objętość i po co to? Jakie są złote wskazówki dotyczące uzyskania lepszej struktury i objętości? Tutaj znajdziesz nasze propozycje!

Wskazówki, jak zwiększyć objętość włosów

Wiele osób zastanawia się jak uzyskać lepszą objętość. Jedną z najważniejszych rzeczy jest niestety to, że włosy muszą być wystarczająco grube. Czy masz miękkie włosy, które kręcą się tylko przez krótki czas? W takim razie potrzebują dodatkowej pomocy w formie odpowiednich produktów. Oto, co możesz zrobić!

1. Nie myj włosów zbyt często

Niektórzy ludzie myją włosy codziennie, ale w rzeczywistości lepiej nie robić tego tak często. Używanie szamponów i odżywek sprawia, że stają się one dużo gładsze i bardziej miękkie. Jeśli myjesz włosy, np. tylko raz w tygodniu, automatycznie tworzysz we włosach nieco większą oraz bardziej naturalną objętość. Tak, mycie ich tylko raz w tygodniu trochę przeraża, ale to naprawdę możliwe! Możesz też „uczyć” tego swoje włosy. Po prostu myj je regularnie – co konkretną liczbę dni – a w końcu się przyzwyczają. Oznacza to, że potrzeba do tego czasu, ale cierpliwości! Naprawdę warto!

2. Wybór odpowiedniego szamponu

Najważniejsze w dobrym szamponie zwiększającym objętość jest to, żeby nie obciążał włosów. Im cięższe, tym szybciej opadają. Wskazówka: dobrą alternatywą „normalnego” szamponu okazują się kostki do mycia włosów typu zero waste. Nie pozostawiają one po sobie żadnych szkodliwych substancji na twojej głowie i ponadto są przyjazne dla środowiska.

3. Przygotowanie jest wszystkim

Preppen – dosłownie przygotować – to dodatkowy krok, który pomaga nadać strukturę twoim włosom. Możesz użyć do tego musu, ale jest też wiele osób, korzystających z sprayu z solą morską, aby usztywnić fryzurę. Podczas etapu przygotowywania zazwyczaj nakładasz produkt teksturujący, gdy włosy są jeszcze mokre, a następnie suszysz je suszarką. Po tym krótkim zabiegu stają się one sztywniejsze.

4. Suszenie włosów w drugą stronę

Susząc włosy w drugą stronę – czyli od końcówek do nasady – już wtedy nadajesz im kształt – w górę! Włosy mają zazwyczaj właściwości do deformacji pod wpływem ciepła, więc lepiej utrwalać fryzurę przy niższej temperaturze. Suszenie ich w drugą stronę też na pewno nie zaszkodzi! Pozwól im ostygnąć, a następnie potrząśnij nimi. Voila! Gotowe!

5. Naprawdę duża objętość

Jeśli chcesz, aby twoje włosy uzyskały objętość, ale mają pozostać proste, możesz pominąć ten krok. Jeśli jednak chcesz, by fryzura nie tylko uzyskała objętość, ale również mnóstwo loków, możesz teraz skorzystać z lokówki. Podziel włosy na parę części, a następnie zwijając małe pasma, zacznij tworzyć fale za pomocą sprzętu. Uzyskasz wtedy naprawdę piękny efekt!

6. Wykończenie fryzury

Puder zwiększający objętość zapewnia, że w ciągu kilku sekund twoje włosy uzyskają niesamowitą strukturę. Jeśli chcesz wyglądać jeszcze lepiej, możesz wykończyć swoją fryzurę za pomocą procesu tapirowania. To ruch grzebieniem w stronę nasady, który tworzy małe węzełki. Następnie przeczesz włosy, tą część która nie została natapirowana, tak aby supły nie były widoczne.

 

7. Spróbuj utrzymać taką fryzurę

Odpowiedni suchy szampon nie tylko zapobiega przetłuszczaniu się włosów, ale często zapewnia również dużą objętość. W tym momencie jednym z popularniejszych produktów jest Extra Volume firmy Batiste. Polecamy!

Tłumaczyła Julia Gortat 

Autor: 
Lotte Mikkers
Źródło: 

cosmopolitan.com

Polub Plportal.pl:

Reklama