Samodyscyplina – klucz do sukcesu

Reklama

wt., 04/06/2021 - 18:12 -- MagdalenaL

Fot: Gerd Altmann from Pixabay 

„Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia” powiedział kiedyś Richard Bach. Czasem jednak ta moc jest ukryta tak głęboko w nas, że jej nie dostrzegamy. Brak środków finansowych, brak czasu, brak wsparcia – to tylko kilka z setek wymówek, które pomagają nam odkładać marzenie na potem, „na potem”, które nigdy nie nadchodzi. Usprawiedliwiamy swój brak działania, zwalając winę na przeciwności losu. Boimy się wziąć odpowiedzialność za własne szczęście, dlatego za nasze niepowodzenie obwiniamy innych.  

Nie ważne jaki jest masz cel, ale zawsze do jego osiągnięcia potrzebna jest samodyscyplina. Jest ona kluczem do poprawy życia niemalże w każdej jego dziedzinie. To najważniejszy nawyk ludzi sukcesu. Samodyscyplina jest ciągłą walką z samym sobą oraz ze swoimi słabościami. Ucząc się jej kształtujemy swój charakter. Nie jest łatwo zapanować nad swoim lenistwem, ale na pewno warto spróbować.   

Oto kilka kroków, które pomogą zbudować samodyscyplinę: 

  • Rób rzeczy, których nie lubisz robić, a następnie wydobądź z tego trzy korzyści, które będą napędzać Cię na dalsze działanie – chcąc osiągnąć coś w swoim życiu musimy zmusić się do robienia wymagających rzeczy. Jeśli na osiągnięciu obranego celu zależy Ci wystarczająco bardzo, żadne ograniczenia nie będą Cię w stanie zatrzymać. 
  • Przed snem pomyśl o rzeczach za jakie jesteś wdzięczny danego dnia. To ćwiczenie sprawi, że zaczniesz doceniać małe rzeczy oraz zaczniesz skupiać się na pozytywach. 
  • Nie myśl nadmiernie o zadaniach, które postanowiłeś wykonać – po prostu to zrób.  
  • Bądź pewny siebie w swoich działaniach, jeśli oczekujesz rezultatu mów: „Chcę wygrać”, zamiast „Nie chcę przegrać”. 
  • Planuj dzień z wyprzedzeniem. Czas jest cennym zasobem, więc wykorzystaj go dobrze.  

Umiejętność radzenia sobie z własnym lenistwem jest jednym z kluczy do sukcesu. Tutaj nie ma miejsca na wymówki czy narzekania. To walka, w której Ty jesteś swoim największym przeciwnikiem. Jest to także droga do bycia szczęśliwym, bo cóż może przynieść większe szczęście niż pokonywanie własnych słabości, niż sam proces, w którym każdego dnia stajesz się lepszy. Niech rok 2021 będzie rokiem pokonywania własnych słabości i spełniania marzeń. 

 

Autor: 
Klaudia Koś
Polub Plportal.pl:

Reklama